-- Reklam Alanı 9 --

Açık Öğretim Lisesi kayıt işlem tarihi 18 Haziran’a kadar uzatıldı

Açık Öğretim Lisesi 2020-3.Dönemi kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemleri 18 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır.

11:37:18 | 2021-06-11
-- Adversting 5 --

Kayıt işlemlerinde bu dönem için geçerli olan kriterler şu şekilde açıklanmıştır;

-Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı öğrencilerden 2 Temmuz 2004(dâhil) ve öncesi doğum tarihliler kayıt yenileyebilecektir.

- Açık öğretim lisesine yeni(ilk) kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerden sadece e-okuldan ilköğretim veya ortaokul mezunu bilgisi veya açık ortaokul mezunu olarak gelenlerin yeni(ilk) kaydı alınacaktır.(Öğrencinin e-okulda ilköğretim veya ortaokul bilgisi olup lise bilgisi de varsa yeni (ilk) kaydı alınmayacaktır.)

-Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçiş(nakil) yapacak öğrencilerden e-okulda bilgisi olan öğrenciler hariç olmak üzere, ilk kayıt evrağına göre sistemde tasdikname-öğrenim durum belgesi veya ilköğretim-ortaokul mezuniyet belgesi veya yurtdışı denklik belgesi taralı olmayanların geçişleri engellenecektir. Bu durumdaki öğrencilerin ilgili belgelerini sisteme tarattırmaları gerekmektedir. Belgeler sistemde ilgili alana tarandıktan sonra geçiş(nakil) işlemi yapılacaktır.

-2020-3.Dönemde Açık öğretim Lisesine yeni(ilk) kayıt olacak öğrencilerden ortaokul veya ilköğretim mezuniyet bilgisi e-okuldan gelenlerin kayıtları şahsen müracaat etmelerine gerek kalmaksızın Halk Eğitimi Merkezleri tarafından yapılacaktır.

Ancak; bu durumdaki öğrencilerin yeni(ilk) kayıt işlemlerinin yapılması için Halk Eğitim Merkezlerine mail, faks vb. iletişim araçları aracılığı ile yeni kayıt isteğine dair dilekçelerini ulaştırmaları gerekmektedir. ( Öğrenci 18 yaşından küçükse ayrıca velisinin de talebi gerekmektedir.) İlk(yeni) kayıt olmak için mail, faks vb. iletişim araçları ile müracaat eden öğrencilerimizin kayıtlarını takip etmeleri ve ilk(yeni) kayıt kılavuzunda belirtilen hususlar doğrultusunda işlemlerini yürütmeleri gerekmektedir.

(Tuğçe Özden)
ETİKET :  

Tümü