-- Reklam Alanı 9 --

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümünde Pazar günü İpsala’da kutlama programı gerçekleştirildi.

10:12:22 | 2020-08-31
-- Adversting 5 --

30 Ağustos 2020 Pazar günü saat 09.30’da Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunuldu.

Çelenk sunma töreni, pandemi süreci göz önünde bulundurularak maske kullanımı ve mesafe kurallarına riayet edilmesi suretiyle asgari düzeyde yapıldı.

Çelenklerin sunulması ardından İstiklal Marşı ve günün anlam ve önemini belirten konuşma ile birlikte tören sona erdi.

Cumhuriyet Halk Partililerin katılımı yoğun oldu

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü 30 Ağustos Zafer Bayramını covid-19 tedbirleri kapsamında içleri buruk bir o kadar da coşkuyla İpsala Cumhuriyet Meydanında çelenk töreniyle kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş günün anlam ve önemini belirten konuşmasında şunları dile getirdi;

“Değerli Yönetim Kurulu Üyelerim, gençlik kolları ve kadın kolları başkanlarım ve yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclisi Üyem, belediye meclis üyelerim, saygıdeğer parti üyelerimiz ve çok kıymetli İpsala Halkı 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun.

Bugün, bundan 98 yıl önce 26 Ağustosta başlayan Büyük Taarruzu Dumlupınar'da elde ettiğimiz zaferle taçlandırdığımız gün. Yine bugün Başkomutanımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde emperyalizme diz çöktürttüğümüz gün. Yine bugün binlerce şehidin ve gazinin bu kutsal toprakları bizlere emanet ettiği gün. Bu gün öyle bir gün ki zincire vurulan bir milletin, zincirlerinden kurtulup özgürlüğe kavuştuğu ve laik Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı gün. Bizler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün cephe cephe savaşarak bizlere açtığı yolun ebedi bekçileriyiz. 98 yıl önce savaş meydanlarında kazanılan özgürlüğün, bağımsızlığın, cumhuriyetin bekçileriyiz. Bu bekçilik sembolik bir makam değil, sözde kalacak bir sıfat değil, zira hem içeride hem de dışarıda halen demokratik laik Türkiye Cumhuriyetini yıkmaya çalışan düşmanlarla karşı karşıyayız.  Görevimiz büyük, yükümüz ağır fakat her daim bize güç veren, bize yol gösteren, tünelin ucundaki ışığı tutan bir liderimiz ve o liderimizin bizlere yön gösterdiği 6 oklu bir inancımız var. Bizim Mustafa Kemal'imiz var, ilkelerimiz var bize emanet Türkiye Cumhuriyeti var.

Değerli konuklar, tüm dünyada olduğu gibi zorlu bir pandemi sürecinden geçiyoruz. Bu süreçte, hem bilim insanlarımızın hem de sağlık bakanlığımız uyarını dikkate alarak yapacağımız toplantı ve gösterilere dair tedbirler alıyoruz. Fakat 30 Ağustos Zafer bayramımız bizlere gösterdi ki, hükümetimiz sadece pandemiye önlem almıyor, milli değerlerimizin yükselmesine, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere bıraktığı bu kutsal değerlere karşı da önlem alıyor.

Bizler AKP hükümetleri döneminde milli bayramlara çeşitli bahaneler göstererek katılmayan Cumhurbaşkanları, Başbakanlar gördük, görmeye alıştık zira içlerinden gelmiyor.

Bildiğiniz üzere 30 AĞUSTOS Zafer bayramı etkinlikleri İç İşleri Bakanlığınca yasaklandı. Gerekçe olarak da pandemi gösterildi. Bizler bu gerekçeye katılıyor ve saygı duyuyoruz fakat 15 Temmuz'un, Malazgirt Zaferinin, Ayasofya'yın ibadete açılışının, tedbirsiz ve önlemsiz bir şekilde törenler düzenlenerek yapıldığı bir dönemde 30 Ağustos Zafer Bayramımızın pandemi gerekçe gösterilerek kutlanmayışını da kınıyoruz. Çok değerli katılımcılar, bu önemli günde başta Ulu Önderimiz Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, katılımız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

İzmir’in dağlarında çiçekler açar ve açmaya devam edecek! Saygılarımla.” diyerek sözlerini noktaladı.

(Tuğçe Özden)
ETİKET :  

Tümü