-- Reklam Alanı 9 --

AK Parti Kongresi Coşkulu Bir Kalabalıkla Gerçekleştirildi

AK Parti İpsala İlçe Teşkilatının 14 Mart tarihinde yapılması planlanan son dakikada corona virüs tedbirleri nedeniyle ertelenen genel kurulu önceki gün kapalı Pazar yerinde coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirildi.

14:11:35 | 2020-09-06
-- Adversting 5 --

Saat 13.00’te başlayan kongrenin açılış ve yoklama kısmından sonra divan başkanlığına AK Parti Edirne Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Başkan Yardımcılığına Güncel Hintoğlu ve katip üyeliklere Erdi Ertek, Tülay Ar, Mahmut Tekin seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından gündem maddeleri olan faaliyet ve denetleme kurulu raporları okunarak oybirliği ile kabul edildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleştirilen kongrelere girişlerde ateş ölçümü ve maske kontrolü yapıldı.

Kongrede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması dinletildi. Ayrıca AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'in mesajı okundu.  

İLK KONUŞMAYI İLKDOĞMUŞ YAPTI.

AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş; "Doğu Akdeniz'de yaşanan durumun Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak için yapıldığını belirtti. Başkan İlkdoğmuş; "Doğu Akdeniz meselesi ülkemizi farklı bir şekilde köşeye sıkıştırmak için yapılmış ve diğer kazanımlarımızı elimizden almak için kurgulanmış bir durumdur. Koronavirüs salgınına karşı da Türkiye diğer Avrupa ülkelerine göre mücadelesini kararlılıkla sürdürmeye devam ediyor" şeklinde konuştu.

İlkdoğmuş, konuşmasında ”AK Parti fitneye, dedikoduya, kötü niyet sahiplerine şans tanımayacak, fırsat vermeyecektir. Şahsını davasının önüne çıkaranlarla değil, davasını öne çıkaranlarla sonuna kadar yürüyeceğiz. Dava arkadaşının kuyusunu kazanlarla değil, dava arkadaşına omuz verenlerle, elele onurla mücadele edenlerle geleceği kucaklayacağız. Ne yapıyorlar değil, ben ne yaptım sorusunu sorabilen, başkasının çetelesini tutmak yerine kendi vicdanını sorguya çeken ahlaklı dava insanlarıyla Türkiye’ye umut olacağız.

Bizler hayal edilemez projeleri hizmete sokarken, Organize sanayi, Kaplıca suyu İpsala’ya gelecek derken şimdiki belediye lale bahçesi yapmak derdinde, köpek barınağını nereye yapayım derdinde, nasıl Edirne’nin kanayan yarası Alt yapıyı sorununu Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal’ın İller bankasından çıkardığı kredi ile çözülmüş ise şimdide gelin elimizden tutun İpsala yararına yapılacak hizmetler için İl Başkanımız Burada Milletvekilimiz burada İpsala’nın sorunlarının çözümü için başımızı değil, gövdemizi koymaya hazırız” dedi.

İBA, İPSALA’DA YAPILAN PROJELERE DEĞİNDİ.

Koronavirüs tedbirleri göz önünde bulundurularak yapılan kongrede açıklamalarda bulunan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba; "Bize emanet edilen güzel memleketimize sahip çıkarak, layıkıyla hizmet ederek çalışma tempomuzu ve azmimizi her gün daha da yükselteceğiz. İnşallah 2023 yılına geldiğimizde, bu kadrolar ile Edirne'mize ve İpsala'mıza AK Parti Belediyecilik hizmetlerini getireceğiz" dedi.

Sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan kongrede konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, İpsala'da yapılan projelere değindi. İba; "Devletimizin yapmış olduğu hizmetleri ve devam eden projeleri gezdik, bilgi aldık. İpsala Sınır Kapımız yenileniyor. İnşaat süreci tamamlanması ile birlikte 1600 metrekarelik bir yerleşkede hizmetini kaliteli bir şekilde sürdürecek. İpsala'mız AK Parti döneminde Atık Su Arıtma Tesisi’ne kavuştu. Yaklaşık 7 Milyonluk bir yatırımdan söz ediyoruz. Her şeyi ile biten İpsala Atık Su Arıtma Tesisi, üzülerek ifade ediyorum ki aradan geçen 2,5 yıllık bir zamanın ardından hala faaliyete geçirilemedi. Türkiye'nin Avrupa'ya açılan kapısı olan İpsala ilçemizin 2,5 yıldır adeta kaderine terk edilmesi üzüntü verici" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin pirinç üretiminin yüzde 27'sinin karşılandığı İpsala'da hasadın ilerleyen günlerde başlayacağını dile getiren Başkan Belgin İba, çeltik hasadının bereketli geçmesi dileklerinde bulundu. İba; "Pirincin başkenti İpsala’mıza göreve geldiğimiz bir yıla yakın zaman da birçok ziyaretlerde bulunduk. Ülkemizin pirinç üretiminin yüzde 27’sinin karşılandığı kısacası pirincin başkenti İpsala’mızda çeltik hasadı önümüzdeki günlerde başlayacak. Alın teri ile topraklarımızı işleyen değerli çiftçilerimize şimdiden bol bereketli hasatlar diliyorum. Çeltik hasadı nedeniyle Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’yi bölgemizde davet ettik. İnşallah şartlar elverir ise bakanımızı İpsala’mızda ağırlamaktan mutluluk duyacağız" şeklinde konuştu.

İba, gerçekleştirilen kongrenin İpsala'yı yeniden AK Parti Belediyeciliği ile taçlandırmaya vesile olacağını belirtti. AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba; "Bizler inanıyoruz ki, emek harcamak, azimle hedefe yürümek, engeller karşısında yılmamak bizi biz yapan değerlerdir. İnanç varsa, imkan da vardır. Kendimiz için, ailemiz için, Türkiye için inandığımız yolda yürüyoruz. İpsalalı hem şehirlilerimin inancını gözlerinden görebiliyorum. İnşallah bu kongre kendimizi yenilememize, hedeflerimizi tazelememize ve İpsala’mızı yeniden AK Parti Belediyeciliği ile halkımızı hizmetlerle taçlandırmaya vesile olur. Bu duygularla inandığımız yolda yürüdüğümüz 7. Olağan Kongremizin İpsala’mıza, Edirne’mize hayırlar getirmesini temenni ediyorum" dedi.

Kongre sürecinin hayırlı olmasını dileyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, ilçe yönetimleri ile daha güçlü şekilde yola devam edeceklerini söyledi.

AKSAL, İPSALA’DA BUGÜNE KADAR OLMAYAN BİRLİK VE BERABERLİK VAR.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal yaptığı konuşmada Akdeniz'de yaşanan gerginliğe değindi. Aksal; "İpsala'da bugüne kadar olmayan birlik ve beraberlik var. Koronavirüsten dolayı kongrelerimizi belirli sayıda katılımla gerçekleştiriyoruz. Ama İpsala'da büyük bir bayram havasında kongresini yapıyor.2 hafta teşkilatımızla köylerimizi gezdik. Sorunları dinledik. Vatandaşlarımız bizlere teşkilatımızın her gün köylerde olduğunu söyledi. Mutlu olduk. Bugün de bu tabloyu burada görüyoruz” dedi.

 Edirne bizim serhat şehrimiz İpsala'da bizim en uç noktamız. Tüm dünya bizim karşımızda dursa da biz vazgeçmeyeceğiz. Nasıl ana kara bizim için kıymetliyse Mavi Vatan da o kadar değerli" ifadelerini kullandı.

SEÇİMLERE TEK LİSTE İLE GİDİLDİ.

Hakan İlkdoğmuş başkanlığında gidilen seçimlerde 400 delegeden 233 delege oy kullandı.AK İpsala İlçe Teşkilatının yönetim kuruluna Hüseyin Seren,HülyaAkman,HüseyinYücel,SibelŞenkol,BülentYetimler,CoşkunAksoy,Murat Cüneyt Yüksel,GözdeAyaz,GökselSavgı, Erhan Demir,Alptuğ Kürşad Atlı,Hasan Sakarya, Abdullah Yılmaz ve Erhan Kaban seçildiler.

İLKDOĞMUŞ TEŞEKKÜR ETTİ.

Sonuçların belli olmasından sonra kongrenin şölen havasında geçmesinden dolayı gençlik kolları ve kadın kollarına ile yönetim kuruluna teşekkür eden AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş,”Seçimlerimizi Allah’ın izni ile tamamladık. Yarından itibaren kaldığımız yerden devam ediyoruz” dedi.  

İpsala  pazar yerinde  düzenlenen kongreye TBMM KEFEK Komisyon Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Edirne Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, ilçe ve belde belediye başkanları ve partililer katıldı. 

(Haber Merkezi)
ETİKET :  

Tümü