-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

AKIN: “ MOBİLYA ALIMLARINDA TAKSİT SAYISI 12 AYDAN 18 AYA ÇIKARILDI”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) 4. Grup Komite Üyesi Ahmet Akın, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartı taksit sınırlandırmasında düzenlemeye giderek, taksit sayısını mobilya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, elektronik eşya alımlarında üç aydan altı aya çıkardı.

14:39:38 | 2019-06-19
-- Adversting 5 --

Yeni yönetmeliğin işletmelerimize hayırlı olmasını dileyen Akın, düzenlemeler hakkında şu bilgileri verdi: “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 12 Haziran 2019 tarihli ve 8385 sayılı karar değişikliği ile; kredi kartı taksit sınırlandırmasında düzenlemeye giderek, taksit sayısını mobilya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, elektronik eşya alımlarında üç aydan altı aya çıkardı. Taksitlendirme sürelerinin artırılmasıyla mobilya ve elektronik eşya sektöründe hareketlilik bekliyoruz.  ”

Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik ile ilgili de bilgilendirmelerde bulunan Ahmet Akın; “Yönetmeliğin 26'ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11 Ocak 2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin; mobilya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, elektronik eşya alımlarında üç aydan altı aya, fiyatı 3 bin 500 Türk Lirası'na kadar olan televizyon alımlarında dokuz aydan on iki aya, havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda dokuz aydan on iki aya, vergi ödemelerinde dokuz aydan on iki aya, elektrikli eşya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, kurumsal kredi kartlarındaki genel taksit sınırının ise on iki aydan on sekiz aya çıkarılmasına karar verilmiştir.” dedi. (Haber Merkezi)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  Keşan Ticaret ve Sanayi Odası

Tümü