-- Reklam Alanı 9 --

Artık Keşan Ruhsat verebilecek

Edirne İl Genel Meclisi'nin AK Parti'li Üyeleri Halil Bayazıt ile İsmail Keleş, Keşan, İpsala ve Enez'in köylerinde yaşayanların imar, işyeri açma ve çalışma ruhsatı işlemlerinin, artık Keşan Kaymakamlığı İlçe Özel İdaresi Müdürlüğü bünyesinde yapılacağını söyledi.

10:40:19 | 2022-11-18
-- Adversting 5 --

Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan Bayazıt ve Keleş; Enez, İpsala ve Keşan’ın köylerinde yaşayan vatandaşların imar ve iş yeri açma ile çalışma ruhsatı işlemi yaptırmak amacıyla Edirne İl Özel İdare Müdürlüğü’ne gitmekten kurtulmaları için yapılan girişimlerin, Edirne Valisi H.Kürşat Kırbıyık‘ın onayı ile sonuç verdiğini kaydetti.

Halil Bayazıt ile İsmail Keleş, “Edirne İl Özel İdare’den görevlendirilen 2 personel, Keşan Kaymakamlığı’nın bulunduğu hizmet binasında İlçe Özel İdaresi Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başladı.” dedi.

“Merkez ilçe işbirliği içerisinde çözülmesi amaçlanıyor”

Bu hizmetin Keşan’da verilecek olmasının köylerde yaşayan vatandaşlar için büyük kolaylık olduğunu belirten Bayazıt ve Keleş, “Bu hizmet kolaylığı ile müracaat kabul, evrak kontrol eksiklik bildirimi, evrak iadesi, e-imar uygulaması ile merkeze evrak transferi, dosyaların merkeze elden teslimi, merkezden gelen bildirimlerin ilgililere tebliği, bildirim konularının takibi ve vatandaş sorunlarının bizzat ya da merkez ilçe işbirliği içerisinde çözülmesi amaçlanıyor. Hizmetin Keşan’da gerçekleştirilecek olmasına onay veren Edirne Valimiz Sayın H.Kürşat Kırbıyık’a teşekkür ederiz.” diye konuştu.
ETİKET :  

Tümü