-- Reklam Alanı 9 --

Atıl Alanı Kiraz Bahçesine Dönüştürdü

Ürün yetişmez denilen ve atıl durumda bulunan 20 dönüm araziyi kiraz bahçesine dönüştüren kadın girişimci Figen Bozkurt, doğru yöntemler kullanıldığında farklı ürünler elde edilebileceğini ve bu konuda farkındalık yaratmak istediğini dile getirdi.

10:19:18 | 2020-06-24
-- Adversting 5 --

İstanbul’dan dede topraklarına gelip atıl durumda bulunan toprakları kadın eliyle kiraz bahçesine dönüştüren Bozkurt şunları dile getirdi “ Burada bir şey olmuyor, yetişmiyor demek yanlış.  Ayçiçeği büyümez, başak dolmaz denilen 20 dönüm arazide 1000 tane ağaç yetişti. Buğday, ayçiçeği ekimi tabi ki önemli fakat yalnızca verimli alanlarda yapılması daha uygun olacaktır. Benim dikkat çekmek istediğim husus tam olarak bu. Sadece buğday, ayçiçeği ekilecek diye bir şey yok. Eğer doğru tarım, doğru ilaç uygulanırsa bu rutinin dışına çıkılabilir. Ben kadın girişimci olarak başardıysam bunu isteyenlerde başarabilir.”

Kiraz hasadının yapıldığı araziyi ziyaret eden İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar ve İpsala İlçe Tarım Müdürü Olcay Karbuz’da hayırlı olsun dileğinde bulundu.

(Abdullah Çalışkan)
ETİKET :  

Tümü