-- Reklam Alanı 9 --

AVM’lerdeki Mağazalar, Kapılarını Açtı

21 Mart’tan bu yana kapalı olan alışveriş merkezleri, 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren tekrar hizmet vermeye başladı.

12:05:19 | 2020-05-13
-- Adversting 5 --

AVM’ler halka kapılarını açarken, mağazalara maskesiz müşteri alınmadığı ve sıkı denetimlerin uygulandığı görüldü.

Keşan’da hizmet veren Bendis AVM’deki bazı mağazalar da 11 Mayıs tarihi itibariyle faaliyetlerine başladı.

40’ın üzerinde mağazası bulunan Bendis AVM’de, işyerlerinin %50’inden fazlasının kapılarını müşterilerine açtığı belirtildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Bendis AVM yöneticisi yetkilisi Aydın İstek, şunları ifade etti: “Bekledik, sabrettik, güzel ve sağlıklı günler gelsin istedik. Pazartesi günü kapılarımızı açtık. Tüm mağazalarımız bir anda açılmadı. Yarısından biraz daha fazlası olan mağazalarımız açıldı. Market haricindeki mağazalarımız saat 11.00’de açılıp, 19.00’da kapatıyoruz. Şu anda güzel gidiyor, aşırı derecede yoğunluk yok. Şu ana kadar reklam çalışmasına da girmedik, çünkü bizler de insanların yoğunlaşmasını istemiyoruz. Buradaki amaç sadece ticari kazanç değil. AVM’ler Türkiye’de ciddi bir istihdam yaratıyor. Bundan sonraki süreçte ekonomiyi de hareketlendirmek gerekiyordu. Bendis AVM’de yaklaşık 400 çalışanımız var ve bu kişilerin de ekonomik olarak çalışması gerekiyordu. Dezenfekteye çok dikkat ediyoruz. Sosyal mesafeye çok dikkat ediliyor. Bizle de elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Bendis AVM olarak sosyal aktivitelere önem verdiklerini ancak etkinliklerin bir çoğunun bu yıl yapılamayacağını dile getiren İstek, uzun süreden beri her yıl Ramazan ayında Şehit ailelerine verilen iftarın da bu Ramazan ayında corona virüsü salgını nedeniyle verilemeyeceğini de kaydetti.

Aydın İstek, geleneksel hale getirdikleri iftar yemeklerini de, sağlıkla ilgili bir sorun yaşanmadığı takdirde önümüzdeki sene devam ettireceklerini belirtti.

(Selim Şen)
ETİKET :  

Tümü