-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

“AVRUPA KAPISI İPSALA”NIN GALASI GERÇEKLEŞTİ

ÜÇ DİLDE İPSALA…

14:32:31 | 2019-06-14
-- Adversting 5 --

İpsala Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından İngilizce, Almanca ve Türkçe olmak üzere üç dilde hazırlanan ve seslendirilen “ Avrupa Kapısı İpsala” isimli belgeselin Galası dün İpsala Anadolu Lisesi Mehmet Yavaş Konferans Salonunda gerçekleşti.

 

Çekimleri yaklaşık 4 ay süren belgeselin Almanca ve İngilizce seslendirmesi İstanbul Circus Stüdyosunda gerçekleşti. Öğrenciler seslendirmeyi kendileri gerçekleştirerek dublaj değil montaj olarak yaptı.

Çekimler ve seslendirme kısmında çok eğlendiklerini bu tarz projelerde yer almaktan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Anadolu Lisesi öğrencileri gazetemize verdiği röportajda;

“ bizlere bu fikirle gelen ve bizi teşvik eden, destek veren başta Almanca öğretmenimiz Süha Kemal Caba’ya ve okul müdürümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Umarız bu gibi başka projelerde gerçekleşir ve bizde yer alırız. Çekimlerde çok güzeldi, seslendirme de çok heyecanlıydı. İstanbul’a gidişimiz ve orada stüdyo da yaşadığımız heyecan bir harikaydı. Bizim için unutulmaz bir anı oldu” diye duygularını dile getirdiler.

 

“ Avrupa Kapısı İpsala” belgeselinin Galasına;  İpsala İlçe Tarım ve Orman Müdürü Olcay Karbuz, İpsala İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fethi Kaymaz, İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Koşan ile dernek üyeleri Hüseyin Solak ve Ersin Şenerler, İpsala Anadolu Lisesi Müdürü Erdem Mısırlı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Belgeselin sonunda en iyi erkek oyuncu dalında Eyüp Bayraktar’a, en iyi erkek seslendirici Tunahan Çetin’e, en iyi kız oyuncu Helin Tohum’a ve en iyi kız seslendirici Ayça Dalkılıç’a ödül verildi. 

 

En iyilere ödüllerini İpsala İlçe Tarım ve Orman Müdürü Olcay Karbuz verirken seslendirme ve belgeselde rol alan tüm öğrencilere İpsala İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fethi Kaymaz tarafından başarı belgesi verildi.

 

Galanın sonunda katılımcılara kokteyl ikram edildi.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  üç dilde ipsala avrupa kapısı ipsala

Tümü