-- Reklam Alanı 9 --

BAHATTİN KAYA: “KÖYÜMÜZDE TAŞSIZ ARA YOL KALMAYCAK”

Sarıcaali köyü muhtarı Bahattin Kaya, köyümüzü güzelleştirmeye başladık. Vatandaşımızın ayağını çamurdan kurtarıyoruz. 2 bin 500m3 taşımız geldi daha da devamı gelecek” dedi. İpsala Sarıcaali köyü muhtarı Bahattin Kaya, gazetemize verdiği röportajda göreve geldiği günden bu yana yaptığı hizmetleri anlattı.

11:28:36 | 2019-09-18
-- Adversting 5 --

KAYA, “ DAHA YENİ BAŞLIYORUZ”

Köy muhtarı Kaya, öncelikle köyün içme suyu deposunu boya bada işlerini tamamladıklarını bundan içme suyu ile ilgili sorunu çözmeye başlayacaklarını belirterek;

“ köyümüzde içme suyumuzla ilgili teknik bir sorun yaşıyoruz. İlgili birimlere konuyu aktardık. En kısa sürede köyümüzü içme suyuna kavuşturacağız. Bunun dışında köyümüzün tüm ara yollarını paket taş döşemeye başladık. Edirne Valiliğimizin ve İpsala Kaymakamlılığımızın hizmetleri doğrultusunda 2 bin 500m3 taşımız geldi daha da devamı gelecek. Bunun bin 500m3’ü döşendi. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Daha yeni başladık. Köyümüzde taşsız ara yol kalmayacak” dedi.

“700M2 YAZLIK DÜĞÜN SALONU YAPILMASI GELİYOR…”

Sarıcaali köyü muhtarı Bahattin Kaya, köyde en büyü eksik ve ihtiyaçlarda birsinin de yazlık düğün salonu olduğunu belirterek TANAP’ın sponsorluğunda bu ihtiyacı karşılayacaklarını belirterek Sarıcaali aklına şu müjdeyi verdi;

 “Köyümüzde yazlık düğün salonu yapma talebinde bulunduk. Gerekli yazışmaları tamamladık. Resmi prosedürler tamamlanmak üzere. Her şey bittiğinde kapalı zarf usulü bize yapılan teklifleri değerlendireceğiz ve kısa süre içerisinde inşaatına başlayarak TANAP’ın sponsorluğunda köyümüze 700m2’lik yazlık düğün salonu kazandırmayı planlıyoruz.

“SEKİZ YIL ARADAN SONRA YİNE BİZE NASİP OLDU”

Köy muhtarı Bahattin Kaya sekiz yıl önce Niyazi Korkan muhtarlığında azalık yaptığını ve dönemin Sarıcaali köy muhtarı Niyazi Korkan ile birlikte köyün elektrik direklerinin değişmesini talep ettiklerini  belirterek; “ Niyazi muhtarımla köylere hizmet götürme birliği toplantısında köyümüzün elektrik direklerinin değişmesini talep etmiştik. Çok eskimişti, sık sık elektrik kesintisi yaşıyorduk. Görünümleri itibari ile de tehlike arz ediyordular. Aradan sekiz yıl geçti yine bizim hizmet dönemimize denk geldi. Büyük bir çoğunlu değişti. Yeni modern sistemle beton direklerimiz oldu. 20 gün içerisinde köyün tamamımın elektrik direkleri değişecek.  Hem kötü görünümden kurtulmuş olacağız hem de kullanım açısından köyümüzü rahata kavuşturacağız” diye konuştu.

Sağlık Ocağının eksiklerini tamamladık”

Bahattin Kaya, Sağlık Ocağının eksiklerini tamamladıklarını belirttiği konuşmasında;

Köyümüzün sağlık ocağının boya bada işini yaptırdık. Çok uzun zamandır ihmal edilmiş. Aynı zamanda elektrik panosunun dışarı alınması gerekiyordu onu dışarı aldık. Yaz dönemi yeni bitti ama gelecek yaza umarım en büyük eksiklerinden biri olan klima ihtiyacını da tamamlamak istiyoruz. Gerek sponsorlar ile gerek hayırsever vatandaşlarımızla bir şekilde çözeceğiz. Halkımızın istek ve taleplerini dinliyoruz. Sarıcaali muhtarlığı olarak azalarımızla birlikte canı gönülden çalışıyoruz. Her türlü ihtiyaç ve talebe cevap vermeye gayret gösteriyoruz” dedi. 

MUHTARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Sarıcaali köy halkı hizmetlerden memnun olduğunu belirterek; “muhtarımıza teşekkür ediyoruz. Hizmetlere çok hızlı başladı. İnşallah hep böyle gider. Sosyal aktiviteler olsun köyün eksikleri olsun yapılan hizmetlerden şuan memnunuz devamının gelmesini diliyoruz. Muhtarımız Bahattin Kaya’ya ve azalarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştular.
ETİKET :  ipsala sarıcaali muhtar köy bahattin kaya çalışa sarıcaali köyü

Tümü