-- Reklam Alanı 9 --

BAHÇELİ AF İSTİYOR AMA ÇÖZÜM OLUR MU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu günlerde sık sık gündeme taşımaya devam ediyor

21:24:02 | 2018-06-04
Nuri YASAR
Nuri YASAR      nuriyasar22@hotmail.com

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu günlerde sık sık gündeme taşımaya devam ediyor. Bahçeli’nin kimler için af istediği gizli kapaklı değil görüşmelerinden belli.

Oysa cezaevlerinde belki de sonuçları Bahçeli’nin dediği gibi değil büyük bir yargı dramı yaşanırken gözardı ediliyor. Ceza evlerinde veya dolaylı olarak onların dışarıdaki yakınlarında duyulmayan, görünmeyen kim bilir ne depremler yaşanıyor. Bahçeli bu acı sayfalara dikkat çekmek yerine cezaevlerinde isyandan basediyor.

Cezaevlerindekilerin yarıdan fazlası tutuklu!

Resmi kaynaklarda bulunan bilgilere göre 02.10.2017 tarihi itibariyle cezaevlerinde 140.248 hükümlü varken 88.748 tutuklu bulunuyor. Yani bu rakamlara göre tutuklu sayısı yargısı bitmiş hükümlülerin yarısından fazla %63 oranında. Bu tutuklu yargılanmayı bekleyen insanların ne zaman yargılanacakları, ceza alıp almayacakları belli olmadan içeride tutuluyorlar. 88.748Tutuklunun  81.969’u Erkek,sorumlulukları olan  aile reisi icabında, 4.951’i kadın ve 1.825 kadarı okulda olması gereken çocuk. Bu tutukluluk uygulamasına göre yüzbinlerce insan dolaylı olarak etkileniyor.

Bu insanlara çözüm, Adalete güven

Evet herkes yargılansın, seço olan bedelini ödesin. Ancak masumiyet karınesi unutularak bu insanlara hayat bu dünyada zehir edilmesin. Adalete güvenin arttırılması isteniyorsa bu tutukluluk olayına mutlaka bir çözüm  önceliği bulunmalıdır.

Devlet Bahçeli seçimden önce Çakıcılara af istemek yerine bu yaraya bir el atsaydı herkesin takdirini kazanırdı. Ve böylelikle bir çözüme hayırlı bir işe vesile olarak ta anılırdı. Ayrıca bu yolda atılacak adımlar cezaevlerinde bir rahatlama, vicdanlarda  ve Türkiye’de Yargı eleştirilerinden birini de ortadan kaldıracaktır.
ETİKET :  

Tümü