-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

Balık av sezonu açıldı. Saros Körfezi’nde balıkçılar yeni sezondan umutlu…

Denizlerde 1 Eylül tarihi itibariyle yeni av sezonu açıldı

13:29:07 | 2019-09-04
-- Adversting 5 --

Saros Körfezi’ndeki balıkçılar da yeni sezonlar birlikte ağlarını denize bıraktılar.

        Geçen yıldan bu yana trol ve gırgır teknelerinin Saros Körfezi’ne girmemeleri nedeniyle balık popülasyonunu  artış gösterdi.

        Enez’de 20 yıldan bu bana balıkçılık yapan İsmail Bakan, trol ve gırgırların 2 yıldan bu yana  körfeze girmemeleri nedeniyle yıllardan beri görülmeyen bazı balık çeşitlerini de yeniden avlamaya başladıklarına işaret ederek şöyle konuştu.”20 yıldan beri balıkçılık yapıyorum bu seneki kadar balık avlamadık. Bereket versin iyi para kazandık. Şimdiye kadar görülmeyen  Uskumru, Karides,Dil balığı ve Sübye  tekrar ağlarımıza takılmaya başladı. Körfezde balık çeşitliliği arttı. Bu sezondan da çok ümitliyiz. Saros Körfezi’nde Sardalya ve Hamsiyi de çok miktarda avlayacağımıza inanıyorum.”

    Enezli Balıkçı Ahmet Çayır’da son yıllarda Mırmır,Dil ve Pisi balığının tekrar çoğalmaya başladığına vurgu yaparak,”Saros Körfezi tekrar eski balık çeşitliliğine kavuşuyor.”şeklinde konuştu.

Saros Körfezi’nde  Enez, Sultaniçe ve İbrice Limanı’nda konuşlu balıkçılar yeni av sezonu için ağlarını denize bırakmaya başladılar.

HABER: NECDET UYBAŞ  
ETİKET :  balık balık sezonu enez

Tümü