-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --BARAŞAN, SERT İDDİALARINA DEVAM ETTİ

Ak Parti Belediye Başkan Aday adayı Emin Başaran’ın İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman ile ilgili kesanhaber.net internet sitesi muhabirine verdiği videolu röportaja bir önceki sayımızda yer vermiştik.

16:23:56 | 2018-12-17
-- Adversting 5 --

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman hakkında ciddi iddialarda bulunduğu Emin Başaran röportajının devamı şöyle;

“YAPTIĞI HER İŞTE HUSULSÜZLÜK VAR”

 

“ İpsala Stadının arkasında bulunan göl yatağı olan araziye havuz adı altında çok büyük masraflara maal ettiler. Ruhsatsızdır kaçaktır. Bu arazide imar yoktur ama belediye başkanımız sağ olsun ben yaptım oldu, kendi işiymiş gibi…. Uygunsuz bir şekilde yapılmıştır. Burada bulunan ceza evini belediye bakanımız Sayın Mehmet Kerman yıktı, ama ceza evi resmiyette hala yerinde görünüyor. Ceza evinin hemen yanında bir tarih eser vardı onu da yıktı 2014 yılında. Sanıyorum şuanda mahkemesi devam ediyor. Yaptığı işlerin %90’ı tabiri caizse gayri resmi.  Burada bulunan kafeteryayı kiraya verdi ama elektrik abonesi yok. Kiracıda alamadı belediye de abonelik alamadı. Abonelik alamadığı yeri kiraya verdi. Abonelik alamayınca sözleşmeyi fes ettiler. Şuanda kapalı durumda... Belediyeyi çok büyü zarar soktu. Yaptığı her işte husulsüzlük var. “

 

“ KERMAN’IN YAPTIKLARINI SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN BİR BİLSE 15DK TUTMAZ”

 

Halkım seçildiği günden buyana hiç tanımadı. En kötüsü halkı dışladı. Burası 8 bin nüfuslu bir ilçe göç vermekte. Avrupa’ya açılan en büyük kapılardan ikincisi bizde. Hala göç vermekteyiz. İlçemize bazı iş adamları fabrika açmak üzere gelmelerine rağmen kendilerine yardımcı olmamıştır ama neden olmadığını o kadarına daha fazla girmiyorum. Cumhurbaşkanımızın konuşmalarını dinliyorum televizyonda; ‘ halktan uzak olan insan bize yaramaz, bizim için makbul değildir ‘ diyor…  Kerman’ın yaptıklarını Sayın Cumhurbaşkanımızın bir bilse 15dk tutmaz. Gün içersinde belediyeden alır.

 

“EĞER PETROL OFİSİNİN YERİNE RUHSAT OLSA YERİN DEĞERİ ESKİ PARA İLE 20 TRİLYON”

 

İpsala dört yolda bulunan Petrol Ofisini belediye satın aldı. Parasını Vakıf Banktan temin etti. Tam rakam veremeyeceğim ama eski para ile 3-4m trilyon borç ile burayı aldı. Ve yıktılar, düzlediler. Yıkıldıktan sonra buranın ruhsatını iptal ettiler. Bu araziye 1,5km ileri de belediye başkanı Mehmet Kerman’ın asfalt boyunda arsası var. Kendi arsasını imara açtı. Yanındaki komşuları imara açmadı. Oraya petrol ofisini kondurdu buranın ruhsatını da oraya aktardı. Eğer petrol ofisinin yerine ruhsat olsa yerin değeri eski para ile 20 trilyon. Ama ruhsat maalesef belediye başkanın özel yerine gittiği için iddia ediyorum bunları şuanda buranın değeri bana göre eski para ile 2 trilyon bile yapmaz.

 

“BÜTÜN SERMAYEM BÜTÜN ZENGİNLİĞİM HALKTIR, HALKIN BANA OLAN SEVGİSİDİR”

 

Üç dönem belediye başkanlığı yaptım. 1980 öncesi adalet partisinde sekreterlik yaptım. Anavatan Partisinin Kuruculuğunu yaptım. Şuanda kirada oturuyorum. Neden kirada oturuyorum. Allah şahidimdir ki benim maaşımı eşim tam olarak hiç görmemiştir. Maaşımla çalıştım fakir fukaraya derken ömrüm boyunca, esnaflıkta yaptım, çiftçilikte çok yaptım. Hayvanlarım vardı; hepsini bu yolda tükettim. Şuanda kirada oturuyorum. Ama halktan hiç kopmadım bütün sermayem bütün zenginliğim halktır, halkın bana olan sevgisidir. Oda bana yetiyor. Emekliyim devletimizin bana verdiği maaş yetiyor.

 

 

 

“MEVCUT BELEDİYE BAŞKANIMIZLA YOLA ÇIKARSAK BURADA BELEDİYEYİ CHP’YE TESLİM EDERİZ

 

Dilim varmıyor söyleyemeye İpsala belediyesinde ihalesiz inşaatlarda vardır. Bunları meclis tutanaklarında vardır. Araştırılırsa hepsi çıkacaktır ben bunları iddia ediyorum.     Ülkemiz için ilçemiz için yerel seçimlerin hayırlı olmalarını temenni ediyorum. Her kimse o hayırlı olsun. Bende aday adayıyım. Mevcut belediye başkanımızda Sayın Mehmet Kerman da aday adayı. Mevcut Belediye başkanımızla yola çıkarsak burada belediyeyi CHP’ye teslim ederiz.

 

“İDDİA EDİYORUM BÖYLE BİR BELEDİYE BAŞKANI CUMHURİYET TARİHİNDE İPSALA’YA GELMEMİŞTİR”

 

Bunu da sayın büyüklerim dikkate alırlar sanırım. Sayın Cumhurbaşkanımızın istediği vasıflar Sayın belediye başkanımızda hiçbirisi yok. Tamamen işi müteahhitlerle, taşeronlarla, şunlarla bunlarla. Gelsinler araştırsınlar durumu zaten onlar neyin, kimin ne olduğunu bilirler. Ben iddia ediyorum böyle bir belediye başkanı cumhuriyet tarihinde İpsala’ya gelmemiştir” sözleri ile röportajını ve iddialarını noktalandırıyor.  

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  İpsala haber

Tümü