-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --BAŞARAN’DAN KERMA’A SERT SÖZLER

Ak Parti İpsala Belediye Başkan Aday Adayı Emin Başaran İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ı ağır eleştirdi.

16:10:24 | 2018-12-17
-- Adversting 5 --

Keşan’da yerel internet sitesi olan kesanhaber.net muhabirine konuşan Başaran, iki dönem ANAP ve bir dönem MHP olmak üzere üç dönem İpsala Belediye Başkanlığı yaptı. Başaran şuanda AK Parti ‘den İpsala Belediye Başkan aday adayı olarak siyasi anlamda mücadelesine devam ediyor.

 

Dün bu konuda sosyal medyada yayınlanan videosu ile günden yaratan Başaran, eleştirilerinin başında halkı dışladığını ve önemsemediğini ifade ederek bu dönem neden Ak Partiden belediye başkan Aday adayı olduğunu şöyle açıklıyor ve Belediye Başkanı Mehmet Kerman’la ilgili şu iddialara yer veriyor;

 

“ÇALIŞMAYAN KAPALI TELEFONU KULAĞINA KOYUP İNSANLARDAN UZAKLAŞMAKTADIR”

 

“ ben adalet ve kalkınma partisinin bir üyesiyim. İpsala’da üç dönem belediye başkanlığı yaptım iki dönem Ana vatan partisinden, bir dönemde Milliyetçi Hareket Partisinden, bu dönemde Adalet ve Kalkınma Partisinden Edirne İpsala ilçesinden aday adayıyım. Neden aday adayı oldum. Mevcut belediye başkanımız Sayın Mehmet Kerman, belediyemizi çok büyük zararlara soktu. Karın doyurucu hiçbir işlem yapmadı. İlçemize gelmek isteyen sanayicileri geri püskürttü. En önemlisi de halkı dışladı. İpsala ilçesinde halkla ilişkileri sıfırın altında sıfırdır. Bizim roman halkımız çoğunluktadır. 5 yıldır kendilerini hiç dilememiştir, arkasını dönüp kaçmıştır. Çalışmayan kapalı telefonu kulağına koyup insanlardan uzaklaşmaktadır. Halkın isteği üzerine aday oldum. Sayın belediye başkanımız Mehmet Kerman’ın yaptığı husulsüz davranışları gördüm bu yüzden aday oldum.

 

“BELEDİYE ESKİ PARA İLE 40 TRİLYON BORCA GİRMİŞTİR”

 

            Lisanslı depolar yaptı belediyenin lisanslı depolarından daha iyi depoları zaten var. Lisanslı depolar belediye büyük bir külfet ve zaradır. Depolar boş içlerinde çeltik yoktur. Çok az vardır. Kapalı Pazar yeri dükkânları yaptı satamıyor hepsi boş elinde kaldı. İpsala belediyesi İşçi maaşlarını ödüyor, ödüyor ama borç para alarak. Ama seçildiği günden bu yana bir ço işçinin ikramiyesini vermemiştir. Bundan sonra belediye başkanı olarak kim gelirse gelsin Nisan ayı maaşını verir sonrada maaş veremez. Çünkü belediye eski para ile 40 trilyon borca girmiştir iller bankası belediyenin borçlarını kesmektedir.

 

“ PETROL OFİSİNİN RUHSATINI İPTAL ETTİ KENDİ ARSASINA UYGULADI”

 

Belediye tarafından petrol ofisinin 33 bin metre kare olan arazisi alındı. Mevcut binalar yıkıldı arazi düzlendi.  Yeni imara açtığı yerler var. Bu açtığı yerler içerisine petrol ofisine 1,5 km ileride kendi arsasına ait yeri var. O arsayı da petrol ofisine ait arsanın yerinme oturtturdular petrol ofisinin ruhsatını iptal etti kendi arsasına uyguladı. En acısı da beş yıldır halka hep tepeden baktı. O yüzden İpsala halkı Mehmet Kerman’a çok küskün ve çok kırgın.”

 

Belediye başkan aday adayı Emin Başaran’ın iddialarına videoda yer alan röportajına sonraki sayılarımızda da yer vereceğiz.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  İpsala haber

Tümü