-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --BATUR, " MUHTARLIK SABIR VE ÖZVERİ İSTEYEN BİR ESLEK"

19 Ekim Muhtarlar günü olması nedeni ile 19 Ekim 2018 Cuma günü İpsala Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde saat 9.30’da kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve protokol üyelerinin katılımında çelek sunma töreni ve kutlama programı gerçekleştirildi.

13:34:46 | 2018-10-22
-- Adversting 5 --

Çelenk sunumu ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan Muhtarlar günü kutlama programı İpsala Muhtarlar Derneği Başkanı ve İpsala Saraçilyas Mahallesi Muhtarı Neccar Naci Batur tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ile devam etti.

 

Batur, konuşmasında muhtarlığın sabır ve özveri isteyen bir meslek olduğunu ifade ederek muhtarlık görevinin devlet kurumları arasında köprü vazifesi gördüğünü söyledi.

İpsala Muhtarlar Derneğinin 1999 yolunda kurulduğunu ifade eden Batur sözlerini şöyle tamamladı:

            “31 Mart 2019’da yapılacak seçimlerde yeniden aday olacak muhtarlarımız için karne günüdür. İnşallah seçmenlerimizden geçer not alır sınıfı geçeriz. Derneğimiz kuruluş yılından bugüne kadar ayrım gözetmeksizin tüm vatandaşlarımıza hizmet vermeye çalışmaktadır. Bundan böyle de aynı hizmeti ermeye devam edecektir. Derneğimizin kurulmasında, yaşatılmasında görev alan ve katlı sağlayan tüm muhtarlarımıza saygı şükranlarımızı sunarım. ‘19 Ekim Muhtarlar günü’ olarak kabul edilmesinde emeği geçen muhterem Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkanımıza Ramazan Özünal, bizlere yardımlarını esirgemeyen her zaman yanımızda olan Kaymakamımız Sayın Enes Aslantatar’a, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kerman’a, saygı ve şükranlarımı sunarım.

“Muhtarlar demokrasinin temel taşıdır” diyen büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bizlere bu güzel vatanı bırakan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.”

 

 

Programın sonunda muhtarlar İpsala Belediye başkanın Mehmet Kerman’ı makamında ziyaret etti.   

-- Adversting 6 --


ETİKET :  İpsala haber

Tümü