-- Reklam Alanı 9 --

Bayram Tatiline Gelenler Karantinada Kalacak

Ramazan Bayramı’nda Edirne ili dışından İpsala ilçe merkezi ve köylere gelecek vatandaşlar, İpsala Hıfzıssıhha Kurulu’nun 28 Mart 2020 tarihli kararı gereği 14 gün boyunca ev gözetiminde tutulacak. Kurallara uymayan kişiler hakkında idari işlem uygulanacak.

10:50:53 | 2020-05-18
-- Adversting 5 --

İpsala Kaymakamlığı’ndan konu ile ilgili yapılan açılamada;

“11.03.2020 itibari ile Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak tanımlanan ve yurtdışı kaynaklı yoğunluğu olan, ülkemizde de görülen COVİD-19 yeni coronavirüs hastalığının bulaş yollarının engellenmesi amacı ile ilçemiz hıfzıssıhha kurulu 28.03.2020 tarih ve 11 nolu karar gereği; il dışından ilçemize gelen vatandaşlarımız kayıt altına alınarak kendilerine 14 gün evlerinde kalmaları hususu tebliğ edilecek, iletişim ve adres bilgileri alındıktan sonra evde kalmaları kendilerine tebliğ edilen vatandaşlarımız İlçe Sağlık Merkezine bildirilecektir.

Saygıdeğer vatandaşlarımız; tüm dünya ülkeleri ile birlikte ülkemizin de içinde bulunduğu bu zor günlerde bazı kararların alınması halk sağlığının korunması gerekliliğindendir.

İlçemizde ortaya çıkan ilk vaka şehir dışı kaynaklı idi. Pandeminin başladığı ilk günlerden itibaren yukarıda belirttiğimiz kurul kararı olmasaydı virüs yayılımı çok hızlı olacağından, ilçemizdeki vaka sayılarında ciddi bir artış olacaktı. Çok şükür ki tüm dünyayı kasıp kavuran covid 19 virüsünün yayılımı, ilçemizdeki karar mekanizmalarının hızlı davranması ve siz saygıdeğer vatandaşlarımızın alınan kararlara uyma konusunda gösterdiği hassasiyet ile engellenmiştir.

Ramazan Bayramının yaklaştığı günlerde özellikle çevre illerden aileleriyle buluşmak isteyen birçok vatandaşımızın ilçemize giriş yapmak istediklerini biliyor ve bu istekleri anlayışla karşılıyoruz. Ancak ilçe halkımızın ve ilçemize gelen değerli misafirlerimizin sağlığını korumakla yükümlü olduğumuz gerçeği ve 28.03.2020 tarih ve 11 nolu İlçe Hıfzısıhha Kurul kararı gereğince il dışından (şehir giriş-çıkış kısıtlaması kapsamında olan-olmayan tüm iller kapsamdadır) ilçemize gelecek olan vatandaşlarımızın 14 gün ev gözleminde tutulacağını, emniyet güçlerince tebliğ edilen ev gözlemi kararına uymayan vatandaşlarımız hakkında işlem yapılacağını duyururuz.

Kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumak adına bir süre daha evdekal diyoruz ve göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ediyoruz.” denildi.

(Abdullah Çalışkan)
ETİKET :  

Tümü