-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

BAYRAMDA AİLECE MANGAL KEYFİ…

“Mesire alanı güzel fakat eksikleri çok”

14:12:40 | 2019-06-07
-- Adversting 5 --

İpsala’ya şehir dışından gelen misafirler ile İpsalalı vatandaşlar bayramın son gününü Tekke bayırında ailecek piknik yaparak geçirmeyi tercih etti.

 

İpsalalı Akgün Ailesi, torun torba ailecek hamakları ile birlikte bayramın son gününü mangal yaparak geçirmek istediklerini ifade ederek; “ bayramın birinci günü aile ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Sonrada stres ve yorgunluğumuzu atmak için aile boyu piknik yapalım dedik. Misafirlerimizi de getirdik. Bayramı güzel bir şekilde sonlandırmak istedik.” Diye duygularını dile getirdiler.

 

UZUNTAŞ, BAYRAMDA AİLESİ İLE BİRLİKTE İPSALA’DA OLAMAYI TERCİH ETTİ

 

İki yıl önce İpsala’ da vatani görevini yapan İstanbullu Serkan Uzuntaş, İpsala’yı çok sevdiğini daha önce de ailesinin kendisini ziyarete geldiğinde İpsala mesire alanında piknik yaptıklarını belirterek;

“ bayram tatilini değerlendirmek istedik.  Ailecek birlikte vakit geçireceğimiz sakin huzurlu bir yer düşündük. İki yıl önce İpsala sınırda askerlik yapmıştım. Buraya daha önce ailemle birlikte gelmiştim çok güzel ve sakin bir yer. Bu nedenle bayram tatilini değerlendirmek için bir günlüğüne İpsala’ya geldik. Pikniğimizi yaptıktan sonra İstanbul’a geri döneceğiz.”  Dedi

 

KAYDIRAKLAR ÇOCUKLAR İÇİN TEHLİKE ARZ EDİYOR…

 

Piknikçi aileler ile yaptığımız röportajlarda İpsala’nın güzel bir piknik alanına sahip olduğu fakat bir çok eksiğinin bulunduğunu belirterek şu konulara değindiler ve yetkililere bizim aracılığımız ile seslendiler.

“ Birincisi su ve tuvalet. İnsani en doğal ihtiyaç bunlar her ikiside hem yetersiz hem de uzak. Büyük bir mesire alanına sahip burası daha yakın mesafelere çeşme ve tuvalet konulursa halk rahat eder.  Bunun dışında çocuklar için iyi düşünülmüş oyun alanı yapılmış fakat kaydıraklar çocuklar için tehlike arz ediyor. Yeri hiç sağlıklı bir zemin değil kayalar var. Ve sert bir zemin. Allah korusun düştükleri zaman yaralanabilirler. Bu konuda yetkililerin acilen önlem almalarını istiyoruz” diye taleplerini sıraladılar.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  mesire alanı ipsala mangal

Tümü