-- Reklam Alanı 9 --

“Ben Olsaydım” Proje Yarışması’nın Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Bir süre önce başvurularının başladığı ve halen devam ettiği İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneği, İpsala Kaymakamlığı, İpsala Belediyesi ve İpsala Meslek Yüksekokulu işbirliğinde düzenlenen, İpsala’nın sorunlarının ve çözümlerinin öğrencilerin kalemiyle ele alınacağı “Ben Olsaydım” isimli yarışma düzeyindeki proje ile ilgili Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.

11:08:49 | 2020-02-14
-- Adversting 5 --

Geçtiğimiz Çarşamba günü saat 15.00’te, İpsala Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya; İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin, İpsala MYO (Meslek Yüksekokulu) Müdürü Hayati Arda, İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Koşan ve Yöneticileri Mehmet Karagöz, Hülya Akman, Hüseyin Solak, Proje Yarışması Koordinasyon Ekibi Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Aydın Güllü ile Koordinasyon ekibinden Emine Durmaz Erden, Çağdaş Çelik, Emine Demirel ve Murat Erden katıldı.

 

Güllü: “10.000 TL Ödül dağıtılacak”

Toplantı’nın başlamasıyla katılımcılara sunum şeklinde bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Aydın Güllü, şunları aktardı: “Ben Olsaydım’ proje yarışması sadece İpsala ve Köylerinde okuyan öğrencilerin katılım sağlayabileceği bir fikir yarışmasıdır. Yarışmaya sunulan fikirler, aynı zamanda düzenleyici olan İpsala Kaymakamlığı ve İpsala Belediyesi tarafından hayata geçirilebilecektir. İpsala’nın gelişimine, kendi fikirleriyle katkıda bulunmak isteyen genç beyinlerin projeleri, bu nedenle çok önemlidir. Yarışmaya sadece öğrenciler başvuracaktır. Ancak öğrencilerin, projelerini olgunlaştırmasında veliler, öğretmenler ve arkadaşları katkı sağlayabilir. Yarışmaya katılım için sadece fikrini metne dökmek yeterlidir. İsteyen öğrencilerin hazırlayacağı maket, prototip çizim gibi araçları sergilenecektir. Ancak proje değerlendirmesi ve başvuru aşamasında fikir yeterlidir. Yarışma, İpsala ve Köy okullarını kapsamakta ve dereceye giren öğrencileri kendi düzeylerinde ödüllendirilmektedir. Bu İpsala’da okuyan öğrenciler için derece alma ve kendilerini ifade etmeleri için büyük bir şanstır. Bu daha az sayıda başvuru ve daha bol ödül demektir. Yarışmada 4 düzey için 12 derece ve toplamda 10.000 TL Ödül dağıtılacaktır. Yarışma başvuruları internet üzerinde yapılacaktır.”

 

Ünsal: “Öğrencilerimiz, fikir konusunda istedikleri gibi rahatla bilgi alabilirler”

Güllü’nün projeyle ilgili bilgi vermesinin ardından konuşan İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, düzenlenen proje yarışmasının iyi çalışmalar ortaya çıkaracağını düşündüğünü belirterek, “Projede iyi fikirler çıkarsa yapmaya hazırım. Gerçekleştireceğimiz projede fikir sahibi olan öğrencimiz ile görüşerek, projeyi hayata geçirince fikrin hangi öğrencimize olduğunu belirteceğiz. Çocukların ifade edeceği kelimelerde sıkıntı olmaz. Çünkü çocuklarımızda, kelimelerin nereye gideceği derdi yok. Onlar sadece bu yapılırsa daha güzel olur derdiyle fikir üretirler. Proje hazırlayacak olan öğrencilerimiz, hangi kamu kurum ve kuruluşları ile ilgili fikirlerini beyan etmek istiyorlarsa oraya giderek yazacakları fikir konusunda istedikleri gibi rahatla bilgi alabilirler. Yeni nesil farklı düşünüyor. Bu yüzden bu projeden gelecek olan fikirleri çok merak ediyoruz. Farklı ve bizim aklımıza hiç gelmeyen projeleri gururla hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bu tip projeleri Avrupa Birliği desteğiyle de hayata geçirebilme imkanımız olabilir. Projeyle ilgili okullarda yapılacak ziyaretlere katılarak, proje yazacak olan öğrencilerle de iletişim kuracağız.”dedi.

 

Arda: “Her zaman elimizden geleni yapıyoruz”

İpsala MYO Müdürü Hayati Arda, projenin öncülüğünü yapan herkese teşekkürlerini ileterek, “ Biz, İpsala’yla ilgili olan her şeyin yıllardır içindeyiz. Üniversite olarak, böyle projelerde görüş belirtme ve işbirliği yaparak her zaman elimizden geleni yapıyoruz.”şeklinde konuştu.

 

Engin: “İnşallah iyi bir katılım olur”

Daha sonra konuşan İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Engin, şunları söyledi: “İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneği’mizin çalışmaları bizi çok mutlu ediyor. Devir artık proje devri. Biz de böyle projeler sayesinde öğrencilerimizi küçük yaştan itibaren proje hazırlama yolunda etkinlikler yapmış oluyoruz. Baktığımız zaman İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneği, neredeyse her konuda yapmış olduğu etkinliklerle bizlere destek oluyor. Projeyi okullarımıza duyurduk. İnşallah iyi bir katılım olur ve güzel projeler ortaya çıkarak İpsala’mızın daha da güzelleşmesine hep birlikte vesile oluruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Toplantı, katılımcıların projeyle ilgili görüşlerini belirtmelerinin ardından sona erdi.

Başvuru için;

https://forms.gle/5QAbfLd2UcVJSfNU8

(Haber-Foto: Fevzi Can Direk)
ETİKET :  proje ipsala ben olsaydım proje yarışması koordinasyon toplantısı itkgd ipsala toplumsal kalkınma derneği

Tümü