-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİNE 500.000 TL’YE VARAN HİBE

Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi tebliği (Tebliğ No:2017/48) 07 Aralık 2017 tarihli ve 30263 sayılı resmi gazete yayınlanarak yürürlüğe girdi.

10:51:26 | 2019-02-06
-- Adversting 5 --

Edirne Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Tebliğ kapsamında 2019 yılı başvurularının 1 Ocak 2019 tarihinden başlayarak 60 (altmış) gün içerisinde, Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne yapılabileceği belirtildi.

Hibe programından yaralanmak isteyen yatırımcılar içi son başvuru tarihinin 1 Mart 2019 olduğu kaydedilerek başvuruların mesai bitimine kadar şahsen Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne yapılması gerektiği vurgulanırken açıklamada şu ifadelere yer verldi;

“Programın yatırım konuları:

Program aşağıdaki 7 yatırım konusunu kapsar;

1-Tarla İçi Damla Sulama Sistemi Kurulması,

2-Tarla İçi Yağmurlama Sulama Sistemi Kurulması,

3-Tarla İçi Mikro Yağmurlama Sulama Sistemi Kurulması,

4- Tarla İçi Yüzey Altı Damla Sulama Sistemi Kurulması

5-Lineer veya Center Pivot Sulama Sistemi Kurulması

6-Tamburlu Sulama Sistemi Kurulması,

7-Güneş Enerjili Sulama Sistemleri kurulması olup yedi adet yatırım konusunu kapsamaktadır.

HİBE DESTEĞİ ORANI

Tebliğ kapsamında kabul edilen başvurularda, hibe sözleşmesinde belirlenen hibeye esas mal alım tutarının KDV hariç %50’sine hibe yoluyla destek verilir. Hibe başvuru formunda belirtilen hibeye esas mal alım tutarının, başvuru değerlendirme aşamasında tespit edilen referans fiyatlar içinde kalan kısmı, hibe sözleşmesinde hibeye esas mal alım tutarı olarak belirlenir. Referans fiyatları aşan kısmı ise referans fiyat farkı olarak belirlenir ve tamamı yatırımcı tarafından karşılanır. Hibeye esas mal alım tutarı 1.000.000.-TL'yi geçemez. Mal alım bedellerinin, bu miktarları aşması durumunda aşan kısım yatırımcı tarafından ayni katkı olarak karşılanır.”

-- Adversting 6 --


ETİKET :  Gündem

Tümü