-- Reklam Alanı 9 --

BU VATANDAŞA SAYGISIZLIĞA İSYANDIR.

BU VATANDAŞA SAYGISIZLIĞA İSYANDIR.

12:04:49 | 2018-09-25
Nuri YASAR
Nuri YASAR      nuriyasar22@hotmail.com

Evet, bu demokrasi hakkını, bilgi edinme hakkını kullanan ama tenezzül edilip bir cevap verilmeyen vatandaş hakkında sorumsuzluklara isyandır.

Nihat Bulut, İpsalalı bir vatandaş, İpsala’ya milyonlar harcanarak yapılan ancak doktor eksikliği için yeterli sağlık hizmeti alamayan Keşan yollarına düşen hasta veya hasta yakınlarından biri. Murat Bulut, her gün uzun zamandan beri bıkmadan usanmadan sosyal medya üzerinden her hangi bir yetkili, sorumlu çıkar da bir açıklama yapar diyerek sadece kendisi için değil İpsala için sesini duyurmaya çalışıyor.

Ama gelin görün ki ne iktidar partisi, ne muhalefet partileri yetkilileri nede yetkili kamu görevlilerinden olumlu yadaolumsuz bir cevap alamıyor. Acaba vatandaşın bu sesini duymuyorlar mı? Onlara duyuran  personeli yada basın mensupları İpsala’da yok mu? Bu demokratik bilgi edinme hakkına ve vatandaşa saygısızlık değil mi? İpsala gibi açık görüşlü, demokrasiye saygılı vatandaşların yaşadığı bir yerde bir, saygısızlık ve kaygısızlıktır gidiyor.

Yazık, çok yazık. Bu kişisel bir ihtiras yada siyasal polemik konusu diye bakılacak bir husus olamaz. Sözkonusu sağlıktır. Sağlık hepimiz için en önemli husustur, isitismar edilemez. Bu benim  bu saygısızlıklara isyanımdır. Demokratik haklara yapılan saygısızlığa isyanımdır.

Bu bize yakışmadı yani.
ETİKET :  

Tümü