-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

“Camiler Çocuklarla Dolsun Ahlakı Kur'an Olsun”

Yaz kuran kursları başladı…

15:05:42 | 2019-06-19
-- Adversting 5 --

İpsala ilçesi köy ve beldelerinde 17 Haziran 2019 tarihinden itibaren  bu yıl “Camiler Çocuklarla Dolsun Ahlakı Kur'an Olsun” sloganıyla başlayan Yaz Kur'an Kurslarında üç Kur'an kursu ve 30’a yakın camide görev yapan imam hatipler ile beraber Kur'an kursu öğreticileri rehberliğinde Kur’an ve din eğitimleri başladı.

 

İpsala İlçe Müftüsü Ercan Özelce, 17 Haziran'da başlayan  Kur'an kurslarının  Kurban bayramına kadar devam edeceğini belirterek kurslarda neler öğretildiğinden bahsetti ve çocuklar ile ailelerine şu tavsiyelerde bulundu;

 

“Annesi babası vefat ettiği zaman dışarıdan seyretmek yerine onların namazını kılsın”

 

“Neler öğretiyoruz Kur’an kurslarımızda… Başta yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim olmak üzere temel dini bilgiler, peygamber efendimizin hayatı gibi dersler verilmektedir. Tabii burada çocuklarımız kendilerine hayat boyu lazım olacak, ibadetlerini yapabileceği bütün bilgiler camilerimizde yaz Kur'an kursları vesilesiyle öğrenmiş oluyorlar. Biz istiyoruz ki bütün çocuklarımız en azından bir Fatiha suresini öğrenmiş olsun, oturdukları zaman namazda bir tahiyyat duasını öğrenmiş olsun. Yarın bir yakını annesi babası vefat ettiği zaman dışarıdan seyretmek yerine, onların namazını kılsın arkalarından dua etsin vatanına, milletine, annesine babasına hayırlı birer evlat olsun istiyoruz. Bizim Kur'an kurslarımızın amacı vatanına milletine faydalı dinine imanına annesine babasına bağlı birer evlat yetiştirmektir” dedi.

 

Özelce, velilere çağrıda bulundu

 

İlçe müftüsü Ercan Özelce, velilerin camilere gelmeleri konusunda çocukları teşvik edici olmalarını isteyerek şunları söyledi:

 

“velilere de birer çağrımız olacak velilerden isteğimiz şudur: çocuklarımızın dünyada geleceklerini nasıl düşünüyor iseler onların ahret’te de iyi bir yer kazanmalarını cennete gitmelerini ahretin güzelliklerine kavuşmalarını hepimiz arzu ederiz bu amaçla velilerimiz çocuklarımızın camiye gidip gelmelerin de teşvik edici olmalılar, onları kontrol etmeli günlük  3 saat haftada 15 saat olmak üzere bu dersler devam edecek velilerimizin çocukların arkalarında olmalarını istiyoruz yani desteklemelerini istiyoruz”  diye konuştu.

 

“çocuklarımızı camilerimize velilerimizin de bu konuda desteğini bekliyoruz”

Son olarak sözlerini çocukları camilere davet ederek tamamlayan Özelce, şunları söyledi:

 

“ bu vesile ile yaz Kur'an kursuna bütün çocuklarımızı yavrularımızı bekliyoruz velilerimizin de desteklerini bekliyoruz çünkü bu ibadethaneler hepimizin bu camiler hepimizin buralar Allah'ın evleridir cami adabını camide en güzel şekilde camide öğrenmiş olacağız inşallah.”

-- Adversting 6 --


ETİKET :  Yaz kuran kursları başladı…

Tümü