-- Reklam Alanı 9 --

Ceviz üreticilerinin sulama sorunu 52 milyon lira bütçeli barajla çözülecek

Ceviz üreticileri ürünlerini toplayarak soyma ve kurutma aşamasından sonra tüccara vermeye hazırlanıyor.

13:38:00 | 2021-10-25
-- Adversting 5 --

Karaağaç köyünde devam eden ceviz hasadını, kurutma alanlarını ve yapılacak baraj alanını, Kaymakam Ekrem Güngör, İlçe Tarım Müdürü Olcay Karbuz ve Karaağaç Muhtarı Seyfettin İlkdoğmuş ziyaret etti.

Bölgedeki ceviz hasatlarını ve kurutma tesislerini tek tek ziyaret eden Güngör üreticilerle sohbet ederek üretimi artırma adına çiftçilerimizin fikirlerini dinledi.

Güngör “Hasat hakkında bilgi alarak üreticilerin sulamayla ilgili üretimde karşılaştıkları sorunları dinledi. Karaağaç barajının çok yakında ihalesinin yapılacağını ileten Güngör, 52 milyon TL tutarındaki kaynağın bu iş İçin bakanlığımızca ayrıldığını, ilgili barajın bitmesiyle sulama sorununu kalmayacağını ifade etti. Barajın yapılacağı alanı da gezen Güngör, bu yatırımın bölgemize hayırlı olması temennisinde bulundu. Ekrem Güngör ziyareti sırasında ayrıca şunları aktardı;  Bölgemizin coğrafi yapısına uygun olarak yetişen tatları, renkleri, kokusu, doğallığı ve kalitesiyle diğer ürünlerden ayrılan cevizimiz için reklam ve tanıtım faaliyetlerine başladık. Amacımız çiftçimizi desteklemek ve emeklerinin karşılığını tam olarak almalarını sağlamaktır. Bu kapsamda halkımızın geçim kaynağı bu güzel ürünle ile ilgili markalaşma çalışmalarına başladık. Marka tescili başvurumuzu kaymakamlığımız koordinasyonunda ziraat odası başkanlığı aracılığıyla yaptık. Bu kapsamda da ürünlere özgü sloganlar oluşturulacak ve marka tescili alınmasından sonra ise gerekirse coğrafi işaret alınması ile ilgili de gerekli mercilere resmî müracaatları yapacağız. Aynı zamanda tanıtım yapılması ve üreticilerimizi desteklemek amacıyla ve ceviz ile ilgili olarak resmi logo tasarlanıp ambalaj örneği de oluşturulmuştur. Bunun yanında Kısa tanıtım videoları da yapılacaktır. Tüm projelerimize her zaman destek veren başta Sayın Valimiz olmak üzere, İpsala Tarım ve Orman Müdürlüğümüze, İpsala Ziraat Odası Başkanlığımıza teşekkür ederek, çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun dedi. “

(Tuğçe Kara)
ETİKET :  

Tümü