-- Reklam Alanı 9 --

CHP EDİRNE İL BAŞKANI PEKCANLI, GAYTANCIOĞLUNA TEPKİ GÖSTERDİ

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptığı açıklamada; özelleştirilen Alpullu Şeker Fabrikası’nın açılışına katılan CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’yla ilgili eleştirilerde bulunarak, “Milletvekilimizin o fotoğrafta yer almaması gerekiyordu.” dedi

11:12:39 | 2019-10-04
-- Adversting 5 --

“Çiftçinin yanında o fotoğrafın verilmesi gerekiyordu”

Açıklamasına, “Özelleştirilen Alpullu Şeker Fabrikası’nın sezon açılış törenine; CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar ve AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz katıldı.” diyerek, başlayan Pekcanlı, şunları söyledi: “Ben, kendi bölgem ve partim adına konuşmak istiyorum. Parti olarak, şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili tavrımız neyse, bugünde aynı tavır içerisindeyiz. Partinin Edirne’deki en yetkili organı olarak, bu sözleri söylüyorum. Yaşanan durumu genel merkeze söyledim ve yetkililerde bunu şaşkınlıkla takip ettiler. Çiftçimiz ve fabrikaların özelleştirilmesiyle ilgili fikrimiz değişmedi. Sezon açılışında öyle bir fotoğraf verileceğine, çiftçinin yanında o fotoğrafın verilmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum. Biz, geçen yıl insanları alanlara çekerken özelleştirmeye karşı olduğumuzu ve doğru olmadığını söylemiştik.”

“Milletvekilimizin o fotoğrafta yer almaması gerekiyordu”

“Milletvekilleri, özelleştirilen Alpullu Şeker Fabrikası’nın açılışına neden gitmiş olabilirler?” şeklindeki soruya cevap veren Fevzi Pekcanlı şunları söyledi: “Milletvekillerinin neden gittiğini onlara sorarsınız. Yarın öbür gün, Trakya çiftçisinin karşısına geçildiğinde, ‘Alpullu Şeker Fabrikası’nda Nevzat Demir’le fotoğraf verdiniz.’ dediğinde, kendileri anlatırlar. Önemli olan benim düşüncemden ziyade, vatandaşın ve çiftçinin düşüncesidir. Ben, sosyal demokrat bir partinin il başkanı ve solcu biri olarak, her zaman üreticinden yana tavır aldık. Şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili parti olarak, dünkü tavrımızın yanındayız. Bana göre; milletvekilimizin o fotoğrafta yer almaması gerekiyordu.”

“Milletvekili, kendi inisiyatifle o açılışa katılmış”

“Genel Merkez’deki yöneticiler bu konuda ne söylüyor?” şeklindeki soruya cevap veren Pekcanlı sözlerini şöyle tamamladı: “Milletvekilinin kendi inisiyatifle o açılışa katıldığını söylediler. Parti olarak, tavırlarının net olduğunu bizlerle paylaştılar. CHP’liler ve Keşanlı çiftçilerimiz hiç merak etmesinler, biz çiftçiden yanayız. Bu bizim parti politikamızdır. Partimizin politikalarından kimsenin endişesi olmasın.” (Haber: Deniz ÇİL-Gündemsaros)  
ETİKET :  CHP PEKCANLI EDİRNE

Tümü