-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --“ÇİFTÇİMİZE UMUT, HALKIMIZA SİGORTA OLMAYA GELİYORUM, KARARLARI HALKLA BERABER ALACAĞIM”

CHP Edirne İl Genel Meclisi İpsala Aday Adayı Alaettin Kaya, gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette seçilmesi halinde nasıl bir il genel meclisi üyesi olacağını anlattı.

17:41:45 | 2018-12-17
-- Adversting 5 --

10 Eylül 1972 yılında İpsala’da dünyaya geldiğini ifade eden Kaya, evli ve iki çocuk babası olduğunu belirterek “daha ilkokul sıralarındayken herkes; ‘ben doktor, ben öğretmen olacağım’ okul arkadaşlarıma inat ben; ‘üreten çiftçi olacağım. Herkes doktor, öğretmen, mühendis olursa bu cennet vatanın üreten çiftçisi kim olacak diyordum” dedi.

O dönemdeki birçok arkadaşının doktor, mühendis, öğretmen olamadığını ifade eden CHP Edirne İl Genel Meclisi İpsala Aday Adayı Alaettin Kaya kendisinin baba mesleğini geliştirip ülkesine katkı sağlayan çok başarılı bir çiftçi olduğunu söyledi.

Çocuk yaştayken koyduğu hedeflerine yılmadan, yorulmadan çalışarak ulaşmayı başardığının altını çizen Kaya, “şimdi ise; ikinci mesleği ve hobisi olmayan ama asıl mesleği olan, ekmeğini topraktan çıkartan, alın terini toprağa akıtan ama akıttığı terin karşılığını alamayan çiftçi hemşerilerim ve meslektaşlarım ile beraber omuz omuza bir mücadele içine girmeye hazırlanıyoruz.” Şeklinde konuştu.

18 yaşında üyesi olduğu ve hiçbir zaman yalnız bırakmadığı CHP’den İl Genel Meclisi üyesi olmak için mücadele ettiğini söyleyen Kaya, “iktidar partisi değiliz ama halkımla birlikte mücadele edersek çok şeyleri başaracağımızı biliyorum. Ankara’ya ve bürokrasiye yabancı değilim. Çiftçi için neleri nasıl isteyeceğimi, köylü ağzımla çok iyi biliyorum.

Bir yola çıkarken kaybetmeyi bile göze alırım ama doğruları söylemekten asla vazgeçmem. Şeffaf olmayı ve halkım ile paylaşmayı da severim.” Dedi.

4 yıl kooperatif başkanlığı, 1 dönem meclis üyeliği, 1 dönem azalık ve 7 yıl okul aile birliği başkanlığı yaptığı yıllarda doğruluk ve şeffaflığın her zaman rehberi olduğunu kaydeden Kaya, “şimdi ise Edirne İpsala çiftçisinin alın terinin karşılığını alması için var gücümle çalışacağım.

Ben toprağa düşen alın terinin, emeğin karşılığının alınamadığını, hayvancılıkla uğraşanın emeğini ve maliyetlerini çok iyi biliyorum. Köylerimizin kazanmayan çiftçisine merhem olmak için korkusuzca mücadele edeceğim. Çiftçinin emeğinin karşılığını alması için gece gündüz çalışacağım. Elimde sihirli değnek yok ama yanımda; onurlu, gururlu, dürüst insanlar yani Edirne İpsala çiftçisi olduğunu biliyorum. Bu yüzden de haklı mücadelemizin hakkını alacağımı çok iyi biliyorum.

Bizim sevdamız makama değil, bizim sevdamız halkımızın, çiftçimizin sevdası. Çünkü biz çiftçiyiz, köylüyüz, Milletin efendisiyiz.” Şeklinde konuştu. (Haber: Alpay ERCAN)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  İpsala haber

Tümü