-- Reklam Alanı 9 --

ÇOK ŞANSLIYIZ ÇOOK…

12:37:32 | 2018-12-16
Nuri YASAR
Nuri YASAR      nuriyasar22@hotmail.com

Çok şanslıyız çoook.
Akşam tv.de insani gelişmişlik kriterleri ile ün ilçeler sıralanmış. Bunları ve kriterlerini sıralarken CHP'li belediyeler hep sıralarda. İzlerken gözümün önüne (Atamızın muhasır medeniyet seviyesi yakalama hayali) yapılan çalışmaları düşündükçe şu anda yaşadığım Süleymanpaşa geliyor. Elbette, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli yani tüm Trakya tarif ediliyor sanki. iyi ki eksiklerine, yanlışlarına rağmen CHP var. Tertemiz bir iklimde uygar ülkelerde yaşayanlar gibi insanca özgürce yaşamak ne güzel. İşte b,z böyle talihli bir bölgede yaşıyoruz. Bazıları farkında olmayabilir ama biz farkındayız. Keşke ülkenin her yanı böyle yaşasa. Biz çok şanslıyız çook.

KADER SENİ KİME ŞİKÂYET EDEYİM?

Dünyanın en güvenli ulaşım yolu Demiryolu bilinir ve yaşanır da. Gel gelelim ülkemizde Demiryolu ve Deniz yolları yeterince önemsenmedi çok daha maliyetli Karayollarına çok ağırlık verildi. Sonra artık Hızlı trene geçelim dendi o zaman da kerpiç temelli binaya kat çıkılır gibi eski alt yapılara hızlı lokomotifler kondu. Başladı ölümlü kazalarda peş peşe gelmeye. Pamukova, Çorlu derken Geçen gün Ankara’da insanlarımızı kaybettik, bunlarla birlikte bir sürü, aile de telef oldu.

Kaza sonrasında o hatta sinyalizasyon sisteminin daha ihalesinin bile yapılmadığı ortaya çıktı. Birde Sayın Ulaştırma Bakanımızın “Sinyalizasyon sistemi olmasa da olur” şeklinde konuşması tartışmaları alevlendirdi. Ama bu alev de söndürülür, 2-3 görevli bulunur, dosya kapanır gider öncekileri gibi.  Bazıları Sayın Bakan’a kızıyor, olamayacak şeyi istifasını istiyor. Aslında ona kızılmaz. O oraya zorla gelmedi, ekip işi atama ile getirildi. Bazı kesimler de ne olursa olsun parti fanatizmi ile ses çıkaramazlar.. Sonunda hepimiz kadere inanırız oraya bağlarız iş biter. Daha önceki kazalardan  daha önce ders almadığımız gibi alacağımızda yok. Artık kaderi şikâyet ederiz ancak. Biz kadercilik yapmaya devam ederken Japonlar  bırakın insanları düşünmeyi ksaplumbağalar ezilmesin diye  demiryolunun altına  kaplumbağalara yol yapıyor.
ETİKET :  

Tümü