-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

Cumhuriyet Halk Partisi 96. Yılını kutladı

Uybaş: “Bizlere bu büyük gururu yaşatan ve bu büyük ulu çınarı yetiştirip emanet eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olmak üzere bütün genel başkanlarımızı ve partimize emeği geçen bütün parti emekçilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz”

12:39:21 | 2019-09-11
-- Adversting 5 --

CHP İpsala İlçe Örgütü CHP’nin 96. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında 9 Eylül 2019 Pazartesi günü Cumhuriyet Meydanında çelenk töreni düzenledi.

Saat 11.00’da Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde başlayan tören; CHP İpsala İlçe Başkanı Av. Ahmet Uğraş Uybaş ve partililerin Atatürk Büstüne çelenk sunmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile devam etti.

Daha sonra ilçe başkanı Uybaş, günün anlam ve önemini belirten kısa bir konuşma gerçekleştirdi.  Cumhuriyet Halk Partisi İpsala İlçe Başkanı Av. Ahmet Uybaş, yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Ülkemiz maalesef ekonomik ve sosyal yönden iflasın eşiğine gelmiş durumdadır”

“Bizlere bu büyük gururu yaşatan ve bu büyük ulu çınarı yetiştirip emanet eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olmak üzere bütün genel başkanlarımızı ve partimize emeği geçen bütün parti emekçilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi sadece bir siyasi parti değil, aynı zamanda temel aldığı ilke ve prensipler ile Türkiye Cumhuriyetinin kurucu iradesidir. Dünyada eşine az rastlanır bir geçmişe sahiptir. Kuruluşundan itibaren uzun yıllar devletimizi yönetmiş, köklü reformlar sağlamış ve dünyanın çok çok önünde devrimlere imza atmış bir partidir. 96 yıl önce emperyalist güçlere, içerideki ve dışarıdaki düşmanlara karşı başlattığı savaş bugün halen devam etmektedir. Son yıllarda ülkemizde emperyalist güçlerin temsilciliğini üstlenenler Türkiye'yi hızla bir çıkmaza sürüklemektedirler. Ülkemiz maalesef ekonomik ve sosyal yönden iflasın eşiğine gelmiş durumdadır. Emperyalist düzenin ve sömürge zihniyetinin yıkamadığı tek kale olan Cumhuriyet Halk Partisi kula kulluk etmeyenlerin ve halkın partisi olarak halkımızı kucaklamaya ve tüm sorunların üstesinden gelmeye devam edecektir.

“Cumhuriyet Halk Partisinin 96.  kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz”

                               CHP üyesi dün olduğu gibi bugün de ülke menfaatlerini kendi çıkar ve menfaatlerinin üzerinde tutarak Cumhuriyet ideali ve değerleri için sonuna kadar çalışmaya devam edecektir. Herkesin özgür, mutlu ve refah içinde yaşadığı bir Türkiye yaratma hedefine hep birlikte ulaşacağız. Kurtuluşun ve Kuruluşun Partisi, Kurtuluş mücadelemizin temel taşı, Cumhuriyetimizin kurucu iradesi, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temel taşı ve yıkılmayan kalesi olmaya devam edecek Cumhuriyet Halk Partisinin 96.  kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz. Bizlere bu büyük gururu yaşatan ve bu büyük ulu çınarı yetiştirip emanet eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olmak üzere bütün genel başkanlarımızı ve partimize emeği geçen bütün parti emekçilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz.  ''Benim iki büyük eserim var biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir'' diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün emanetine sonsuza kadar sahip çıkacağımıza ant içer kuruluş yıldönümümüzü kutlar, saygılarımızı sunarım” diye konuştu. (Haber:Cemile Liman)
ETİKET :  uybaş chp ipsala chp

Tümü