-- Reklam Alanı 9 --

Dalkıran’dan Esnafa Müjdeli Haber

İpsala Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İlhan Dalkıran’dan esnafı sevindirecek müjdeli haber geldi.

11:19:45 | 2019-11-08
-- Adversting 5 --

ESNAF VE SANATKARLAR KREDİLERİNDE YENİ DÜZENLEME KREDİ FAİZLERİNDE  % 2 PUANLIK İNDİRİM VE BANKA KOMİSYONLARINDAN % 1 PUANLIK İNDİRİM

İpsala Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İlhan Dalkıranyaptığı açıklamada; “Daha önce bankalarda ki kredi faizlerinin artması sebebi ile esnaf kefalet kooperatiflerinin Halkbank’ın kaynaklarından esnaf ve sanatkarlara kullandırmış olduğu kredilerin  faiz oranları % 8 e çıkarılmış ve kredi vadeleri toplamda en fazla 4 yıl, geri ödemeler ise aylık ve üçer aylık dönemler halinde olmuştu.

Türkiye esnaf ve sanatkârlar kredi ve kefalet kooperatifleri merkez birliği ve halk bankası genel müdürlüğü tarafından yapılan koordineli çalışmalar sonucu esnaf kredi faiz oranları yıllık % 8 ’ den  % 6 ’ ya banka komisyonlarında % 2 ‘ den % 1 ‘ e düşürülerek vadeler tekrar 5 yıla ödemelerinde aylık, üç aylık ve altı aylık periyodlar halinde esnafın kendi takdirine bırakıldı.

Ayrıca Esnaf kefalet kooperatiflerinin kredi imkanları arasında yer alan ve yine Halkbank’ın kaynaklarından kullandırılan 10 yıl vadeli aylık ödemeli olan ‘İşyeri Edindirme’ kredilerinin de   % 6 faiz oranı ile 120 aya kadar aylık ödemeli olarak esnaf ve sanatkarlarımıza kullandırımı devam etmektedir.” Dedi.

Konuyla ilgili açıklamasını sürdüren Dalkıran, faiz oranlarında yapılan bu indirimin esnafın yararına olduğunu aynı zamanda vermiş oldukları kredilerinde diğer banka kredilerinden çok daha avantajlı hale gelmesini sağladığını belirtti.

 Kredilerde yapılan bu faiz indiriminin sevindirici bir gelişme olarak tanımlarken; bu konuda emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a, Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’a, Türkiye Halkbankası Genel Müdürü Osman Arslan’a, Teskomb  Genel Başkanı Sayın Abdülkadir Akgül’e ve Teskomb yönetim kurulu üyelerine, Trakya Bölge Birliği Başkanı  İsmail Atakan’a esnaf ve sanatkara vermiş olduğu desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Yeni düzenleme 4 kasım itibarı ile yürürlüğe girmiş olduğunu hatırlatan Dalkıran, “İpsala Halkbankası Şube Müdürümüz Sayın Nalan Günürün ve personelleriyle her zaman Esnaf ve sanatkarlarımıza vermiş olduğu sonsuz destekle İpsala’da ve tüm esnaf kefalet kooperatiflerimizde başlamıştır. İpsala Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve İpsala Halkbankası olarak finansal desteğe ihtiyacı olan tüm esnaflarımızın her daim yanında olmak bizim için onur ve gurur kaynağımızdır.” diyerek sözlerini sonlandırdı. (Abdullah Çalışkan)
ETİKET :  ilhan dalkıran İpsala Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi İpsala Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İlhan Dalkıran kredi faiz

Tümü