-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --DEVLET HASTANESİ GÜN HASTANESİNE Mİ DÖNECEK?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İpsala Belediye Başkan Aday Adayı Cenan Tetik, İpsala Devlet Hastanesinin (Keşan Devlet Hastanesi İpsala Ek Binası) Gün Hastanesi veya Halk Hastanesine dönüştürüleceği yönünde çalışmalar olduğunu ifade ederek kamuoyunu uyardı.

13:49:04 | 2018-11-26
-- Adversting 5 --

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İpsala Belediye Başkan Aday Adayı Cenan Tetik, İpsala Devlet Hastanesinin (Keşan Devlet Hastanesi İpsala Ek Binası) Gün Hastanesi veya Halk Hastanesine dönüştürüleceği yönünde çalışmalar olduğunu ifade ederek kamuoyunu uyardı.

Uzun zamandan beri uzman doktor sıkıntısı nedeniyle sıkıntıların yaşandığı  İpsala Devlet Hastanesi’nin Halk Hastanesi veya Gün Hastanesine dönüştürülecek olmasının bölgedeki vatandaşların çok daha büyük sıkıntılar çekmesine neden olacağı konusunda kamuoyunu uyaran CHP İpsala Belediye Başkan Aday Adayı Cenan Tetik, bu çalışmanın gerçekleşmesi durumunda İpsala Devlet Hastanesinde sadece aile hekimliği ile acil hizmetinin verileceğini söyledi.

“ÇAĞIRMAZDIM ACİL OLMASA”

Pazar günü İpsala Devlet Hastanesi önünde gerçekleştirdiği basın açıklaması ile yaşanan gelişmeleri kamuoyu ile paylaşan Tetik, “Çağırmazdım acil olmasa” şarkı sözleri ile açıklamasına başladı.

İpsala’nın önemli sorunları, önemli dertleri olduğunu kaydeden Cenan Tetik, bu dertlere derman olmak, kamuoyunu uyarmak için basın mensupları ile bu toplantıyı gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Kamuoyundan gelen bilgiler doğrultusunda İpsala Devlet Hastanesi ile ilgili bilgilendirmek istediğini söyleyen Tetik, “hastanemizde bugüne kadar yaşanan sıkıntıların içerisinde bir sorunumuz vardı. Bu sorunumuz zaten uzun zamandır devam ediyordu ama şimdi bu anlamda daha büyük sıkıntılar yaşayacağız.” Dedi.

“ARTIK UZMAN DOKTORUMUZ BURADA OLMAYACAK”

Devletin, Sağlık Bakanlığının ve ülkeyi yöneten iktidarın; İpsala Devlet Hastanesinin geleceği ile ilgili planları ve projelerinden bahsetmek istediğini belirten Tetik, İpsala Devlet Hastanesinin bundan sonrası için Halk Hastanesi veya Gün Hastanesi olması projesinin olduğunu kaydederek şunları söyledi;

“Bugüne kadar zaten büyük sıkıntılarımız vardı. Ama bundan sonrası içinde, daha büyük sıkıntılarımızı oluşturacak, daha büyük sıkıntıları getirebilecek bir sorunumuz var. Bu da nedir? Artık uzman doktorumuz burada olmayacak. Gün Hastanesi’ne dönecek. Gün hastaneleri nedir? 3 günlük burada rehabilite edilecek hastaları yatıracak bir alanımız bile olmayacak. Bizim Aile hekimlerimizi de bu tarafa taşıyarak, bu alanda sadece pratisyen hekimlerin bulunduğu ve acil hizmeti verileceği bir hastane yöntemine geçiyoruz.

“HASTANE TAMAMEN ACİL PRATİSYEN HEKİME DÖNÜYOR”

Burada sizi davet etme sebebim; kamuoyunu sizlerin aracılığı ile uyarmaktı, bilgilendirmekti. Şimdi burada şu sorun var. Hastane tamamen acil pratisyen hekime dönüyor. Yani daha önce yapılan sitemler bile az kalacak.

Gün Hastanesi veya Halk Hastanesi oluyor. STK’ları, siyasi partileri, İpsala’da yaşayan bütün yöneticileri, Kaymakamımız ve ilçe Başkanlarını, Belediye Başkanını tüm kamuoyunu, İpsala’da yaşayan 29 bin yurttaşımızı uyarmak istiyorum. Hastanemiz gün Hastanesi olduğunda sadece acil ve sadece pratisyen hekimler olacak. Bugüne kadar yaşadığımız sıkıntılar bile bize az kalacak.

“AYNISINI ENEZ’DE, MERİÇ’TE, HAVSA’DA YAPTILAR”

Kamuoyunu bu konuda uyarmak, bu konuda gerekli çalışmaları yapmak, insanları aydınlatmak ve bilinçlendirmek zorundayız. Gelecek günlerde kamuoyunu bu konuya sürekli adapte etmek zorundayız.

Bu konuda açıklamalar yok diyebilirler, planlarımız yok diyebilirler. Ama şöyle bir uyarıda bulunmak istiyorum. Aynısını Enez’de de yaptılar. Aynısını Meriç’te de yaptılar. Aynısını Havsa’da da yaptılar.

Hastanemiz artık Halk Hastanesi olma yolunda, Gün Hastanesi olma yolunda ilerlerken, sadece acil hizmeti vererek yoluna devam edecektir.

“HASTANEYE SAHİP ÇIKALIM”

Kamuoyunu son kez uyarıyorum. Sevgili ilçe başkanları, muhalefet partileri, ilçede yaşayan tüm yurttaşlarım, tüm vatandaşlarım, 29 bin vatandaşımızı uyarmak istiyorum. Hastaneye sahip çıkın. Bu sessizliğimizi artık lütfen bir ses yükseltmesine geçirin. Yoksa önümüzdeki dönemde hastanemiz tamamen kapanıp Gün Hastanesi veya Halk Hastanesi olacaktır. Kamuoyunu uyarmak istedim. Bu konu çok acil bir durumdur, hastaneye sahip çıkalım”

GÜN HASTANESİ NEDİR

İlçe/belde gün Hastanesi  :Bakanlıkça belirlenecek olan yerlerde, bünyesinde koruyucu sağlık hizmetleri, acil sağlık hizmetleri, doğum, ana çocuk sağlığı hizmetleri, ayaktan ve yatarak tıbbi müdahale, muayene, tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri ile çevre sağlığı, adli tabiplik ve ağız diş sağlığı hizmetlerinin verildiği, hasta potansiyeline göre diyaliz ünitesi bulundurabilen, görev yapan tabiplerin ayakta ve yatırarak hasta kabul ve tedavi ettiği, ileri tetkik ve tedavi gerektiren durumlarda hastaların stabilize edilerek uygun bir şekilde sevkinin sağlandığı sağlık kurumlarıdır.

İlçe merkezinde mevcut Verem Savaş Dispanseri ve Sağlık Ocağı, Ana-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi, Acil Sağlık İstasyonu, v.b. sağlık kuruluşları, İlçe/belde gün hastanesi hizmetleri ile birleştirilir/entegre edilir. (Haber: Alpay ERCAN)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  İpsala haber

Tümü