-- Reklam Alanı 9 --

Doç. Dr. Emin Bülent Erenoğlu, İpsala’da üreticilerle buluştu

İpsala Ticaret Borsası, Keşan Ticaret Borsası, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, İpsala, Keşan, Enez Ziraat Odaları ve Toros Gübre İş Birliğinde bölge üreticilerine “ Bitki Besleme, Gübreler ve Gübreleme Teknikleri” konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

10:20:06 | 2019-05-10
-- Adversting 5 --

 İpsala Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda 9 Mayıs 2019 Perşembe günü yani dün İpsala, Keşan, Enez Oda ve Borsa Başkanları ile yönetimleri, Toros Gübre yetkilileri ve çok sayıda bölge üreticinin katıldığı bilgilendirme toplantısında;

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emin Bülent Erenoğlu “ Bitki Besleme, Gübreler ve Gübreleme Teknikleri” ni anlattı.

 

Toplantının açılış konuşmasını ev sahibi olarak İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin gerçekleştirdi.

Girgin, konuşmasında “ bizim bölgenin en büyük özelliği su olduğunu biliyorsunuz. Su yaşam kaynağı olmazsa olmazımız. Türkiye’nin değil Dünyanın güzel bölgesinde yaşıyoruz. Bize düşen tek bir şey var üretmek. Üretemeyen toplumlar esir düşmek zorunda. Zenginliğin üzerinde yaşıyoruz. Kıymetini bilelim. Böyle bir toprak böyle bir coğrafya herkese nasip değil. Çalışalım çalışmak ibadettir diyorum. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum tüm katılımcılarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Daha sonra sunumunu yapmak üzere Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emin Bülent Erenoğlu söz aldı.

 

Doğru gübreleme zamanı, doğru miktar ve toprak analizinin önemine dikkat çeken Erenoğlu, bitkinin ihtiyacı olan element miktarları üzerinde durduğu anlatımında çeltik ayçiçeği ve buğday’da element eksikliğinde karşılaşılabilecek sorunları anlatarak doğru kaynak doğru doz ve doğru zamanlamanın altını çizdi.

 

Soru cevap şeklinde gerçekleşen bilgilendirme toplantısında üreticiler merak ettikleri soruları ve yaşadıkları sorunları Erenoğlu’na aktararak görüş alış verişinde bulundular.

 

Toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi.

 

Oda ve borsaların ev sahipliğini yaptığı toplantıya; İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Nemci Kaymaz, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı, İpsala Ziraat Odası Genel Sekreteri Seda Kuzu, Toros Gübre Trakya Bölge Müdürü Atalay Aklaya, Bölge Satış Pazarlama Sorumlusu Ziraat Mühendisi Nazir Özdemir, Bölge Tarımsal Teknik ve Dijital Pazarlama Temsilcisi Yüksek Ziraat Mühendisi Ece Çaktü katıldı.

 

 

 
ETİKET :  ipsala ticaret borsası

Tümü