-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

DÜNYANIN EN BÜYÜK UÇAK BATIĞI İBRİCE’DE OLACAK

CHP İpsala İl Genel Meclis üyesi ve Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği Encümen üyesi İsmail Aliş, Airbus A330 tipi yolcu uçağının bugün batırılacağını söyledi.

17:52:44 | 2019-06-14
-- Adversting 5 --

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin (TANAP) desteğiyle Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ESTAB) ve Skyair Shop şirketi arasında imzalanan anlaşma gereği, deniz turizmi ve balık çeşitliliğinin arttırılması için parçalara ayrılarak, Mart ayında Antalya'dan 6 TIR'la Keşan'a bağlı İbrice Limanı'na getirilen 90 ton ağırlığındaki uçağın gövde montajının tamamlandığını ifade eden Aliş, dünya’nın en büyük uçak batığı olacak olan uçağın, TANAP’ın finansmanıyla ESTAB tarafından Keşan İbrice limanında batırılacağını kaydederek “Edirne İl Genel Meclis Başkanımız Sayın Mehmet Geçmiş’in de katılımı ile lastik botlar üzerinde denize indirilen Airbus A330 tipi yolcu uçağı, bugün saat 10,30’da düzenlenecek törenle batırılacak.” Dedi.

“UÇAK, İŞİN VİTRİN YÜZÜ OLACAK”

Uçak batığının, yapay resif projesine kazandırılmasıyla yurt içinden ve dışından birçok turistin bölgeye geleceğini ifade eden Aliş, "Oluşacak dalış turizmi sayesinde özellikle Yunanistan ve Bulgaristan'dan çok fazla dalgıcın buraya geleceğini düşünüyorum. Uçak, işin vitrin yüzü olacak. Dünyada bundan daha büyüğü yok. Bu ilgi çekmek için bence yeterli. Bu tip projelerin daha da artması bizim için bulunmaz nimet olur. İnşallah bu proje uçakla son bulmaz. Projeye destekleyici eklemeler yapılabilir. Şuan yurt dışında uçağın batırılmasını sabırsızlıkla bekleyen birçok kişi var" diye konuştu (Haber Merkezi)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  batırılan uçak enez

Tümü