-- Reklam Alanı 9 --

Edirne Belediyesi’nden Örnek Davranış

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, corona virüsü tedbirleri kapsamında faaliyetlerini durduran belediye kiracılarından kira alınmayacağını belirterek, işletmelerden işçi çıkarmamalarını istedi.

10:37:27 | 2020-03-23
-- Adversting 5 --

Belediye Başkanı Recep Gürkan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; corona virüsü tedbirleri kapsamında faaliyetlerini durduran belediye kiracılarından kira alınmayacağını açıkladı.

Gürkan, “Corona virüsü tedbirleri nedeniyle iş yeri faaliyetlerini durduran Edirne Belediyesi kiracılarından, faaliyetleri tekrar başlayana kadar kira alınmayacaktır. Kiracılarımızdan bu süre zarfında işçi çıkarmamalarını bekliyoruz. Dayanışma ile bu süreci birlikte atlatacağız.” dedi.

Öte yandan Başkan Gürkan, Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de görünen corona virüsü nedeniyle, okulların tatil edilmesiyle birlikte sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Belediyemizin değerli çalışanları; corona virüsü tedbirleri kapsamında okulların tatil edilmesinden dolayı 12 yaşından küçük çocuğu olan anne/babalar Edirne Belediyesi tarafından idari izinli sayılacaktır.” demişti.

Edirne Belediyesinde çalışan 1.550 personelden, 12 yaşından küçük çocuğu bulunan anne veya babaların idari izinli olacağını belirten Gürkan, “12 yaşından küçük çocuğu olan personelimiz (anne-baba) eğitime yeniden başlanıncaya kadar idari izinli sayılacaklar. Maaşlarını alacaklar ve herhangi bir kesinti yapılmayacak. Personelimiz ve çocuklarının güvenliği açısından böyle bir karar aldık.” şeklinde konuşmuştu

(Selim Şen)
ETİKET :  

Tümü