-- Reklam Alanı 9 --

Edirne Genelinde Kurs Açılışında En Yüksek Artışı İpsala HEM Sağladı

İpsala İlçe Halk Eğitimi Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü’nde, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın 9 Eylül 2019 ile 5 Şubat 2020 tarihleri arasında toplam 116 kurs açıldığı öğrenilirken, İlçe Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu’nun 2. Dönem Toplantısı’nda yapılan çalışmalar değerlendirildi.

11:01:00 | 2020-02-07
-- Adversting 5 --

İpsala HEM ve ASO’da, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 9 Eylül 2019 ile 5 Şubat 2020 tarihleri arasında açılan 116 kursa toplam bin 970 kursiyer katılırken, bu kursiyerlerin 814’ü erkek bin 156’sı ise kadın kursiyer oldu. İpsala HEM ve ASO, belirlenen tarihler arasında açılan kurslar kapsamında bu rakamla Edirne genelinde en yüksek artışı sağlayan Halk Eğitimi Merkezi olarak seçildi.

Aynı zamanda İpsala İlçe HEM ve ASO’da açılan giyim kurslarının yanı sıra İpsala’ya bağlı bazı köy ve beldelerde de yeterli sayının sağlanması durumunda giyim kursları açılmaya devam ediyor.

130 açık ortaokul ve açık lise öğrencisine hizmet veriliyor

İpsala İlçe Halk Eğitimi Merkezi, ayrıca açık ortaokul ve açık lise işlemleri ile 130 İpsalalı ve Batı Trakyalı öğrencilere hizmet veriyor.

Öte yandan 5 Şubat 2020 tarihinde, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönem İpsala İlçe Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı düzenlendi.

İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar Başkanlığı’nda gerçekleştirilen ve üyelerin eksiksiz yer aldığı toplantıda; İpsala İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün 1.Dönem faaliyetleri değerlendirilirken, bazı yeni kararlar da alındı.

HEM ve ASO’da açılması planlanan kurslar

Toplantıyla ilgili edinilen bilgiye göre; İpsala Halk Eğitimi Merkezi’nin 1.dönem çalışmalarıyla ilgili sunum yapıldı. 1.Dönem faaliyetleri kapsamında açılan 116 kurs ile ilgili bilgiler verildi. Edirne İl Hayat Boyu Toplantısı’nda alınan kararlar değerlendirildi. Bu kararlar çerçevesinde özellikle İpsala’dan beklenen gümrük yolu üzerinde bir satış standı düzenlenmesi istendiği belirtilirken, Esetçe Belediye Başkanı Cemal Deniz’in Esetçe Belediyesi’nde açılan stantlardan birini Halk Eğitim Merkezi’ne verilebileceğini söylediği dile getirildi. Toplantıda spor kurslarına daha çok ağırlık verilmesi gerektiği ve KPSS kursları ile arıcılık kurslarının faaliyete geçmesi için çalışmaların yapılması kararı alınırken, arıcılık kursiyerlerine kaymakamlık desteğiyle kovan verilmesinin gündemde olduğu bildirildi. Ayrıca tekstil ürünlerine yönelik kurs kapsamında kursiyer olarak katılabilecek vatandaşların aynı zamanda İŞKUR destekli yevmiye alabileceği konusunda çalışmalar yapılacağı ifade edildi. Yunanca kursu için öğretmen eksikliğinin yaşanması nedeniyle şuanda kursun aktif hale getirilemediği belirtilirken, öğretmen bulunabilmesi sonucunda kursun açılacağı öğrenildi.

(Fevzi Can Direk)
ETİKET :  

Tümü