-- Reklam Alanı 9 --

Edirne, Pekcanlı İle Devam Ediyor

CHP Edirne İl Teşkilatı 37'inci Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede 520 delegeden 507’si oy kullanırken 313 oy ile CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 3’üncü kez il başkanlığına seçildi.

12:18:44 | 2020-02-10
-- Adversting 5 --

Kongre zeybek ve halk oyunları ekibinin gösterisiyle başladı. Ardından 'Mustafa Kemal'in Çocuklarıyız' adlı kısa film gösterimi ile devam etti. Kongrenin açılış konuşmasını Fevzi Pekcanlı yaptı. Ardından divan kurulu belirlendi.

Kongrede hayatını kaybeden CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, CHP Edirne eski Gençlik Kolları Başkanı Halil İnağ, Keşan eski Belediye Başkanı Mehmet Gemici, Belediye Eski Meclis Üyesi İsmail Eker anıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gönderdiği mesaj okundu.Mesajın okunmasının ardından teşekkür konuşması yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak; "Bu kurultayın çok ayrı bir önemi var. Geçen yıl yerel seçimlerin ardından Mart'ın sonu bahar olacak dedik ve oldu. Bu yılda Mart'ın sonunda yapacağımız kurultayda baharı yaz yapma sürecine geçiyoruz. Yapacağımız kurultay CHP'nin iktidara yürüyüş kurultayı olacaktır. Bu kutlu yürüyüşün Trakya ayağının ilk adımını Edirne kongresiyle atıyoruz." Dedi.

İl başkanlığına aday olan Serkan Liznak; "Siz değerli delegelerin teveccüh ile il başkanlığına aday oldum. Yurdumuzun bağrında Cumhuriyet Halk Partisinin ateşi yanalı 96 yıl oldu. İlk gün ki coşku ve cesaretle tam bağımsızlık mücadelemiz devam ediyor." İfadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen kongrede konuşan başkanlığa aday olan Fevzi Pekcanlı; "Türkiye çok zor bir dönemden geçiyor. Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını taşımanın onurunu yaşıyoruz. Yıllardır her koşulda karanlığa karşı aydınlığın yanında bağnazlığa karşı aklın ve bilimin ışığında Türkiye'nin dört bir yanından korkmadan mücadele ediyoruz." Dedi.

(Ogün Kurkan- Edirne Haber)
ETİKET :  

Tümü