-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

EDİZ: “ SAYIN YETKİLİ; BENİM MAHALLEMİN BİR KISMI YUNANİSTAN’A MI BAĞLANDI?”

İpsala Kapucu mahallesi sakinlerinin yaklaşık 20 hanesine doğal gaz bağlanamıyor mu?

19:23:26 | 2019-06-12
-- Adversting 5 --

İpsala kapucu mahallesi sakinleri doğal gaz konusunda kendilerine muhatap arıyorlar. Kapılarının önüne kadar getirilen doğal gaz kutularının bir işe yaramadığını iddia eden mahalle sakinleri “her şeyimiz hazır, bir tek gaz yok. Bu kutuları boşa mı koydular. Bu konuda muhatap bulamıyoruz. Mağduruz. Bize açıklama yapacak bir yetkili bekliyoruz” diye gazetemize açıklama yaptılar.

 

Kapucu mahalle ve Merkez mahalle muhtarı Aydın Ediz, ise konuyla ilgili gazetemize verdiği demeçte;

 

“ 20 HANEMİZ BU HİZMETTEN YARARLANAMIYOR…”

 

“ öncelikle mahallemize doğalgaz hattı geldiği için mahalle sakinleri olarak çok mutlu olduk. Lakin mahallemde yaklaşık 20 hane bu hizmetten faydalanamıyor. Vatandaşlarımız, mağduriyetlerini giderebilecek muhatap bulamadıklarından dolayı mahalle muhtarlığımızdan yardım istemişlerdir. Bizde onlar gibi muhatap bulamadığımız için basın yolu ile sesimizi duyurmak istedik.

 

BU MAHALLİNİN BİR KISMI YUNANİSTAN’A FALAN BAĞLI DEĞİL

 

Mahallemizin nerede ise 3/1’de doğal gaz hattı geçmesine rağmen, vatandaşlarımız bir yılıdır evlerine kombilerini takmış oldukları halde hizmet alamamışlardır. Bende mahalle muhtarı olarak vatandaşlarım adına yetkililere ve konun muhataplarına sizlerin aracılığı ile sesleniyorum. Bu konuda mahalle sakinlerimin mağduriyetinin çözülmesini talep ediyorum. Bize bu konuda yardımcı olabileceğinizi düşünüyoruz. İnşallah bu mağduriyet çözülür, çünkü bu mahallenin bir kısmı Yunanistan’a falan bağlı değil, benim mahallemin bir kısmı Yunanistan’a mı bağlandı?

 Sizlerin aracılığı ile yetkililere sesleniyoruz. Yetkililerin sesimizi duymasını ve ellerinden gelen yardımı vatandaşlarımıza yapmalarını, mahallemizin tamamını doğal gaza kavuşturmalarını istiyoruz.” Dedi.

 

“ERTUĞRUL, DOĞALGAZ  GELECEK Mİ? GELMEYECEK Mİ?”

 

“Ben kapucu mahalle sakinlerinden Can Ertuğrul, önemli en kötüsü belirsizlik. Kaloriferimiz arızalandı. Yeni kalorifer kazanı  mı alalım doğal gaz gelecek mi?  Gelemeyecekse gelmeyeceğini bilelim. Bize kesin ve net cevap verilmesini istiyoruz. “ dedi.

 

GÜRSU  “ BU KUTU NE İŞE YARAYACAK”

 

Mahalle sakinlerinden Muharrem Gürsu İse,

“ kapımın önüne kadar kutuyu getirdiler koydular. Fakat doğal gaz yok. Bir yetkili yok mu bize cevap verecek,  karşı sokağımızda var bizde niye yok. Doğal gaz hazırlıklarına başladık. Evime doğal gaz hattı çektiriyorum fakat endişeliyim. Geleceğini düşüyorum lakin henüz bu konuda bize bir cevap veren çıkmadı. Daha ne kadar bekleyeceğiz. “ diye sordu.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  doğalgaz ipsala sorun

Tümü