-- Reklam Alanı 9 --

Eğercioğlu ‘Keyfin Alâsı’ Keyfi Alâ restaurantta

Keyfi Ala restaurant işletmecisi Alpay Eğercioğlu ile menüleri, işleyişi ve hedefleri üzerine röportaj gerçekleştirdik.

15:21:36 | 2021-08-25
-- Adversting 5 --

-Öncelikle sizi tanıyalım?

Alpay Eğercioğlu, İpsala ilçesinin Paşaköy köyündenim. 16 yaşında köyümden meslek edinme amaçlı çıktım. Bana bu mesleği aşılayan, öğreten aslen Bolu’lu eniştemdir. Onun sayesinde 20 senedir İstanbul’daydım. Pandemi döneminde sektörler kapanınca memleketimize tatil amaçlı gelmiştik. Kafamızda farklı projeler vardı. Burada eksik gördüğümüz şeyler vardı. Onları tamamlamak adına böyle bir mekân açtık. İnsanlara samimiyetle, kaliteli yemekleri uygu fiyata vermek niyetinde restaurantımızı açtık.

-Sunduğunuz hizmetler nelerdir?

Ben tabelayı reklam amaçlı değil de insanlara ismi neyse bir tabelanın onu vermesini beklerim. Benim restaurantımın adı Keyfi Ala. Şöyle bir şey Keyfin Alası burada. Bir restaurantta yemek yenildiği zaman müşteri birbiri ile sohbet etmeyi hoş zaman geçirmeyi ister. İnsanlara onu empoze etmeye çalışıyoruz. İnsanlara samimiyeti ticari boyuttan ziyade nasıl misafir edilir onu göstereceğiz.

-Menü çeşitleriniz nelerdir?

Bölgesel olarak kırsal bölge olduğumuz için tarım ve hayvancılık ön plandadır. Türkiye’nin her yerinde hayvancılık vardır ama kuzu besiciliğinin en iyisi buradadır. Kuzu çeşitleri, et çeşitleri, balık çeşitleri mevcuttur. 20 seneyi aşkın bir süredir bu mesleği icra ediyorum. Her zaman kendime kattıklarımla müşterilerime en iyilerini sunmaya çalışıyorum.

-İşletmenizde ailecek mi çalışıyorsunuz?

Ben hem aşçıyım hem işletme sahibiyim. Yanımda mutfakta eşim yardımcı. Kayınçom salonda işletme müdürü aynı zamanda müşterilerle ikili dialoglar kuran kişidir. Garsonumuz ise teyzemizin çocuklarındandır. Yani aile olarak işletiyoruz.

-İşletmenizde iki bölüm görüyoruz. Müşterileriniz bu durumda rahat ederler.

Amacımızda o insanların buraya gelince gönül rahatlığıyla ferah bir ortamda ailesiyle huzurlu bir şekilde yemek yiyebilip, misafir ağırlayabileceği ortam yaratmaktı. Öncelikli hedefimiz zaten aileler insanların burada eşiyle, çocuğuyla misafiriyle geldiği zaman İpsala’da böyle bir yerden mutlu ayrılmasını bekliyoruz.

-Hedefleriniz nelerdir?

Kadınlarımızın kız kıza, altın günü, doğum günü, toplantı yemekleri gibi şeyleri de bünyemizde yapmayı planlıyoruz.

-Başarınızın sırrını neye borçlusunuz?

Başarımın sırrı şudur; herkes kendinden pay biçmelidir. Neler bekliyorsunuz? Kendiniz bir mekâna gittiğinizde ne beklersiniz? Ben kendimden pay biçtim. Her zaman samimiyet bekledim. Restaurantta sizi karşılayan insanlar size ticari olarak baksın karşılasın istemem o sıcaklığı beklerim. Bende gelen herkese samimi olarak davranırım. Mesleğimde ise farklı teknikleri deneyerek yaşayarak çözdüm. Yanlış yaparak doğruyu buldum. Bu şekilde ilerledim.

(Tuğçe Kara)
ETİKET :  

Tümü