-- Reklam Alanı 9 --

‘En Büyük Engel Engellenmektir’

3 Aralık 1992 Yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için ‘Uluslararası Engelliler Günü’ olarak kabul edilmiştir.

10:28:00 | 2022-12-05
-- Adversting 5 --

Bu kapsamda engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için AK Parti İpsala İlçe Teşkilatı da "3 Aralık Dünya Engelliler" günü nedeniyle ziyaretlerde bulundu.

AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş,"Sevgi, bütün engelleri aşar...

Annelerin, babaların, çocukların, her birinin sevgisi, dünyadaki bütün kötülükleri ortadan kaldırır...

Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Kamil Irak abimizi ve Yeni Hayat Bakım evini ziyaret ettik.

Kamil Abimize ve Yeni Hayat Bakım evi sahibi Deniz Akalın ve görevli arkadaşlarımıza ilgileri nedeniyle teşekkür ederiz"dedi.

Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin toplumsal yaşama tam ve diğer bireylerle eşit katılım sağlanmalarına ilişkin çalışmalar yürütülmüştür.Ülkemizde de çeşitli etkinlikler düzenlenerek eğitim, sağlık, çalışma hayatı gibi alanlarda fırsat eşitliği sağlanması ve farklılıklara saygı gösterilmesi, mekânsal erişim yanında teknoloji ve bilgiye erişimin bu bireyler için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekilerek toplumsal farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır.

Engellilik doğuştan veya sonradan herhangi bir hastalık veya kaza sonucu bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yetilerini çeşitli derecelerde kaybetmiş, normal yaşamın gereklerine uyamama olarak tanımlanmaktadır.
ETİKET :  

Tümü