-- Reklam Alanı 9 --

ENERJİNİZİ İSRAF ETMEYİN…

17:58:11 | 2018-10-22
Nuri YASAR
Nuri YASAR      nuriyasar22@hotmail.com

1990’ lı yılların başından beri yerel basında zaman zaman yazmaya görüşlerini paylaşmaya başlamış birisi olarak bundan mutluluk duyuyorum. Çünkü bu husus benim birinci idealim olması hesabıyla daha küçük yaşlarda harçlıklarımı gazete ve kitaplara yatırmışımdır. Ama kader bizi bankacılık sistemine yönlendirdi. Burada özel piyasa şartlarında hayat okuluna devam edegeldim. Bu yazma tutkusu bende ayni zamanda gözlem yapmayı, eleştirel yaklaşımlarda bulunmayı bana kazandırdı. Dar kalıplarda değil de devamlı değişen gelişen şartlara göre ezik durumda değil de özgürce görüşlerimi paylaşmayı yeğledim hep.

Bunları neden yazdım?

Son yıllarda sosyal medyanın olağanüstü yaygınlaşması, daha çok insan kitlesine ulaştığı için bende bu alan da paylaşmaya başladım.  O zaman da daha önce sınırlı olan ulaşma sayısı artınca zaman zaman benim görüşlerimi aşırı, sivri dilli olarak değerlendirenler çoğalmaya başladı. İşin aslı insanımızda okuma, gözlemleme bunların azalmasına bağlı bir durum. Okumadan yorum yapma kolaylığına da bağlı bir durum. Bense okumayı severim. Kitap olmaz sa internet ortamında makale ve haberleri daha çok okumayı sabahın erken saatlerinde bazen de geç saatlerde okurum.

Yazdıklarıma gelelim.

Yazdıklarıma gelince yarım asırlık bir okuma dönemi tecrübesi ile çoğunlukla genel konularda görüşlerimi paylaşırım. Yerel de ise gözümle görmediğim ve kulağımla duymadığım kesin hüküm veremem, vermem de. Ayrıca paylaşımlarımda son derece saygılı ve seviyeli yazmayı sever, küfür ve hakaret içeren kelimeleri bende asla göremezsiniz. İnancım gereği her konuda görüşlere açık ve saygılıyım. Zaten beni tanıyanlar az çok görüşlerimi de bilirler.

Enerjinizi israf etmeyin

Çok sevdiğim bir kardeşimin sözlerinden sonra bu satırları yazmaya gerek gördüm. Şimdi bilgisi olan kardeşlerim bildiklerini kendilerine saklamasın özgürce bizle paylaşsın bizde onlardan yararlanalım. Elektriği olmayan şebeke neye yarar ki? Doğru bildiklerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Daha çok yorum yapın, eleştiri hakkınızı kullanın. Daha çok yorum bunun için de daha çok  bilgi bunun için de daha çok okuma şart işte. Doğru bildiklerimizi paylaşarak kendimizi daha da geliştirebilir böylece kendimize, çevremize daha yararlı olabilmeyi, bunu bu vatana vefa borcu olarak görmeyi, daha çok okumayı, farklı görüşlere hoşgörü ile  yaklaşmayı, özgürce paylaşmayı tavsiye ederim size.
ETİKET :  

Tümü