-- Reklam Alanı 9 --

Engin’in yeni Eğitim- Öğretim yılı mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin’in 2022-2023 Eğitim –Öğretim yılı Öğretmenlere, öğrencilere ve velilere mesajı şu şekilde;

11:06:28 | 2022-09-14
-- Adversting 5 --

Değerli meslektaşlarım, sevgili öğrencilerimiz, kıymetli veliler,

Bugün yeni bir döneme başlamanın heyecanı içinde 2022-2023 Eğitim- Öğretim yılını açmış  bulunmaktayız.

Eğitim, bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı,  yüksek bir topluluk halinde yaşatır, ya da esaret ve sefalete terk eder.” Bu düşünceden yola çıkarak eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; çocuklarımızın ilgi ve yetenekleri dahilinde zihinsel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine öncülük edip onları milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektedir.

Bu bilinçle ben inanıyorum ki siz değerli öğretmenlerimiz, yine öğrencilerimizin önce yüreğine sonra aklına dokunarak, okulu ve okumayı sevdiren birer rehber olacaksınız.

Siz sevgili öğrencilerimiz, gözlerinizde okula başlamanın heyecanını, sevincini, ışıltısını görüyor ve yıl sonuna kadar aynı heyecan ve azimle devam etmenizi temenni ediyorum.

Siz kıymetli velilerimiz, yeni eğitim öğretim döneminin ilk gününden son gününe kadar çocuklarımıza destek olduğunuzu görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.

2022-2023 Eğitim –Öğretim döneminin hepimize hayırlı olmasını diliyor, Saygılarımı sunuyorum.
ETİKET :  

Tümü