-- Reklam Alanı 9 --

Ersin Polis Sırbistan’dan Döndü

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü İpsala Kara Hudut Kapısı Şube Müdürlüğü personeli, Polis Memuru Ersin Çavuş, 3 ay süren Sırbistan gümrüğündeki görevini tamamlayarak Türkiye’ye döndü. .

09:49:22 | 2019-09-20
-- Adversting 5 --

Bilindiği gibi, YTB (Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı)’nın, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan ve yaz aylarında  karayoluyla  Türkiye’ye gelecek olan Türk vatandaşlarına, yabancı gümrüklerde yardımcı olmak amacıyla, Emniyet Genel Müdürlüğü Hudut Kapıları Daire Başkanlığı tarafından, yabancı dil bilen ve pasaport konusunda uzman polisler arasından toplam 10 polisten biri olarak seçilen Ersin Çavuş, 3 ay süreyle Sırbistan’da görevlendirilmişti. Ersin Çavuş, Sırpça, Makedonca ve Arnavutça bildiği için kısa sürede görevine adapte olmuştu.

Aslen Gelibolulu olan, Keşan’da ikamet eden ve İpsala Gümrüğü’nde görev yapan Ersin Çavuş, ülke genelindeki hudut kapılarından, 10 polis ve 1 adet 2. Sınıf Emniyet Müdürü arasından bu göreve seçilmiti. Sırbistan, Macaristan, Hırvatistan ve Bulgaristan sınır kapılarında 3’er kişilik gruplar halinde görevlendirildikten sonra,   Sırbistan ile Bulgaristan arasındaki Gradina – Kalotina  gümrük kapılarından Sırbistan tarafındaki Gradina Gümrüğü’nde 90 gün geçiren, Ersin Çavuş’a diğer 10 çalışma arkadaşı gibi, Sırbistan’dan yurda dönüşü öncesinde Başkent Belgrad’ta, bir uğurlama töreni düzenlendi.  Törene Sırbistan Dışişleri Bakanı İvica Daçiç, TC Belgrad Başkonsolosu Tanju Bilgiç de katıldı.

                Ersin Çavuş’un, 16 Ağustos 2019 Salı gününün ilk saatlerinde,  geceyarısı  Belgrad’tan Türkiye’ye geldiği,  03.00 sırasında Keşan’daki evine ulaştığı ve sabah 08.30’da İpsala Gümrük Kapısı’ndaki mesaiye yetiştiği öğrenildi. Ersin Çavuş’a hoşgeldiniz diyoruz. (Sonay CAN)

 




ETİKET :  ersin çavuş sırbistan ipsala hudut polis ipsala gümrüğü gradina gradina gümrüğü görev

Tümü