-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

ESETÇE’DE KADIN GİRİŞİMCİLER ÇITAYI YÜKSELTTİ

İpsala’ya bağlı Esetçe beldesinde İpsala Halk Eğitimi Merkezi kapsamında yürütülen TANAP tarafından sosyal ve çevresel yatırım programı kapsamında finanse edilen “ Kadınlarımız Üretiyor” projesi ile devam etmekte olan modern dikiş atölyesinde kursiyer Girişimcilik Belgesi almak için talepte bulundular.

11:38:12 | 2019-07-08
-- Adversting 5 --

Bayanların talebi üzerine; İş-Kur, KOSGEB ve Halk Eğitim yetkilileri konuyla ilgili Esetçe dikiş kursunda kadınlara özel bir toplantı düzenledi.

22 ve 29 Temmuz 2019 tarihlerinde olmak üzere 2 kur düzenlenecek olan Girişimcilik kursu sonunda belgeyi almaya hak kazananların hangi konularda faydalanabilecekleri ve iş hayatında kendilerine katabilecekleri konusunda hanımları bilgilendiren Keşan Ticaret Odası KOSGEB yetkilisi Can Tunç ile Keşan İş- Kur Müdürü Mehmet Yazıcı, açılacak olan kurs ile belgeyi alamaya hak kazanarak hanımların çıtayı yükselttikleri ve iş hayatına atılmaları konusunda önemli bir adım attıklarını söyledi.

Toplantıya; Esetçe Belediye Başkan Vekili Fedai Bülbül,  İpsala Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Recep Kolcu, Müdür Yardımcısı Halil Kaya, Halk Eğitimi Giyim Üretim Teknolojileri Öğretmeni Özen Gönül Açan, Keşan İş Kur Müdürü Mehmet Yazıcı ve Keşan Ticaret Odası KOSGEB yetkilisi Can Tunç katıldı. (Haber: Cemile LİMAN)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  esetçe

Tümü