-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

FARKINDALIK HAREKETİ EDİRNE’DE İLK OLARAK İPSALA’DAN BAŞLATILDI

Türkiye genelinde 2019 yılı “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın ” sloganı ile “ Yaya öncelikli Trafik yılı” ilan edildi.

16:30:49 | 2019-02-08
-- Adversting 5 --

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya 6 Şubat 2019 Çarşamba günü Edirne ilinin İpsala ilçesinde İpsala Kurtuluş İlk ve Ota Okulu önünde;

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve İpsala Kaymakamı EnisAslantatar, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, İl Jandarma Komutanı J. Albay Alpaslan Doğan, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İpsala İlçe Jandarma Komutanı Kamil Seçkin, İpsala Emniyet Müdürü Hüsnü Cengiz, öğrenciler öğretmenler ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.

CANALP, ÖĞRENCİLERLE YAYA GEÇİDİNDEN GEÇTİ

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın ”sloganı başlatılan uygulamada Edirne Valisi Ekrem Canalp, İpsala Kurtuluş İlk ve Ota Okulu önünde öğrencileri ile bir araya geldi. Okul önünde düzenlenen etkinlikte, il ve ilçe trafik ekipleri ile jandarma ekipleri tarafından trafik durdurularak Vali Canalp okul önünde bulunan yaya yolundan karşıya geçti. Öğrenciler ellerinde uyarıda bulunan pankartları ile Vali Canalp’e eşlik etti.

VALİ CANALP’TEN SÜRÜCÜLERE İKAZ

Edirne Valisi Ekrem Canalp, kampanya hakkında hazırlanan broşürleri dağıtarak “ Yaya öncelikli Trafik yılı” hakkında araç sürücülerini bilgilendirdi ve “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın ”sloganını vurgulayarak sürücülere yayalara öncelik vermeleri konusunda ikazlarda bulundu.

 

CANALP: “KEMİĞİN VE ETİN ÇELİĞE GÖRE ÖNCELİĞİ OLMASI GEREKİYOR "

Edirne Valisi Ekrem Canalp, burada kısa bir konuşma gerçekleştirerek konuyla ilgili sözlerine şunları kaydetti:

“ araçlar, çelik ve sert plastikten yapılmakta. Biz insanlar ise kemik ve etten yaratıldık. Dolayısı ile kemiğin ve etin çeliğe göre önceliği olması gerekiyor. Yapılmış olan yasal düzenleme de buna yöneliktir. Çelik ve etin bir şekilde karşı karşıya geldiği zaman cana öncelik tanınıyor. Yapılan bu düzenleme ile 2019 yılı içerisinden 'Öncelik hayatın öncelik yayanın' sloganı ile yaya öncelikli trafik yılı olarak ilan edildi. Bu çerçeve içerisinde Emniyet ve Jandarma teşkilatımız çeşitli bilinçlendirme faaliyetleri yürütecek. Aynı zamanda Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber çalışmak suretiyle çocuklarımızın da bundan sonra sahip oldukları haklar konusunda daha iyi bilinçlenmelerini sağlayacağız. Araç sürücülerinin de hepimizin de yayalara öncelik vermemiz gerektiğini hayatta da trafikte de onların öncelikli olduğu bilinciyle çaba göstereceğiz.”

KURALA UYMAYANLARA PAZARA CEZASI

İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt ise var olan uygulamada düzenlemeler yapıldığını kaydederek;

 "Yaya geçidi olan yerlerde sürücülerin durup yayalara yol vermeleri gerekiyor vermeyenlere idari ceza işlemi uygulamak zorunda kalacağız." dedi.

DOĞAN: “HEP BİRLİKTE PROJEYİ YÜRÜTECEĞİZ”

İl Jandarma Komutanı J. Albay Alpaslan Doğan da vatandaşları bilinçlendirmek için gerekli çalışmaları yürüteceklerini ifade ederek “hep birlikte projeyi yürüteceğiz.  Gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.

ASLANTATAR: “CANGÜVENLİĞİ VE FARKINDALIK EN ÜST SEVİYEYE ÇIKACAK”

 İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar da, "Bu uygulama ile can güvenliği ve farkındalık en üst seviyeye çıkacak, tüm sürücülerimizin kurallara uymaları bekliyoruz." Diye konuştu.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  İpsala haber

Tümü