-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --GAZDAŞ abonelerini yetkisiz fatura merkezleri konusunda uyardı

GAZDAŞ, ödeme noktası adı altında fatura tahsilatı yapan ancak sonrasında ortadan kaybolan yetkisiz fatura merkezleri konusunda abonelerini uyararak; fatura ödemeleri için PTT’yi, Faturamatik bayilerini veya anlaşmalı bankaları tercih etmelerini istedi.

16:23:13 | 2019-04-10
-- Adversting 5 --

GAZDAŞ, doğal gaz dağıtım faaliyetlerini sürdürdüğü Trakya Bölgesi’ndeki abonelerini, yetkisiz fatura ödeme merkezleri konusunda uyardı. Özellikle son günlerde artan fatura dolandırıcılığı haberleri sonrasında tüketicilerine bilgilendirme yapmak isteyen GAZDAŞ, faturaların PTT’den, Faturamatik bayilerinden veya anlaşmalı bankalardan ödenmesi gerektiğini vurguladı. Anlaşmalı olmayan noktalar ve internet sitelerine ödeme yapılması durumunda; faturaların hiç ödenmemesi ya da geç ödenmesi nedeniyle doğal gazın kesilmesi gibi risklerin olduğuna dikkat çeken GAZDAŞ; korsan ödeme noktalarından alınan dekontların yasal bir geçerliliğinin bulunmadığını da vurguladı.

Anlaşmalı noktalar doğru adres

GAZDAŞ aboneleri, fatura ödemelerini anlaşmalı bankalardan otomatik ödeme talimatı, internet şubesi, telefon bankacılığı ve ATM üzerinden yapabiliyorlar veya arzu ederlerse PTT ve Faturamatik bayileri aracığıyla da kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar. Üstelik tüketicilerin Faturamatik bayileri aracılığıyla yapacağı ödemelerde ekstra masraf ödeme yükümlülüğü de bulunmuyor.(Haber Merkezi)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  Gündem

Tümü