-- Reklam Alanı 9 --

Genç Parti İpsala Kongresi Gerçekleştirildi

10:03:33 | 2020-09-14
-- Adversting 5 --

Yapılan kongreye Genç Parti Edirne İl Başkanı Ali Bora Platin, Genç Parti İstanbul Geçmiş Dönem İl Başkanı Ertuğrul Tahmaz, Genç Parti Edirne İlçe Başkanı Muhammet Yüksel, Genç Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Nurettin Çelik, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, İpsala Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İlhan Dalkıran, İpsala Toplumsal Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Koşan, Geçen dönem Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Cenan Tetik, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş ve yönetim kurulu üyeleri, İpsala İyi Parti İlçe Başkanı Hasan Geçit, Kapucu Mahalle Muhtarı Aydın Ediz’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen kongrede Divan Başkanlığına Ali Bora Platin, Kâtip Üyelere ise Cansel Savgı ve Ertuğrul Tahmaz seçildi.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler ise Hasan Demir, Cansel Savgı, Sercan Filiz, Onur Tolu olarak belirlendi.

Genç Parti İpsala İlçe Başkanı Selçuk Filiz şunları dile getirdi “ Genç Parti kuruldu kurulacak denildi bundan 7-8 ay önce birgün internete girdim yanımda da 9 yaşında oğlum oturuyor telefonda bir röportaja denk geldik muhabir adama sordu cevapladı muhabir tekrar sordu adam cevapladı muhabir tekrar sordu bu vatan millet sevdalısı adamın mübarek gözlerinden yaşlar damlamaya başladı. Oğlum bana baba bu adam kim neden ağlıyor dedi ben oğluma onun cevabını veremedim. Peki, muhabir ne sormuştu muhabir babasını sormuştu baba demek bayrak demek ana demek vatan demek sizce bu adamın akan yaşı mendiller için mi milleti için mi? İşte bu adamın akan yaşı anası için babası içindir işte bu adamın akan yaşı vatanı için milleti içindir İşte bu adam Cem Uzan’dır. Gerçekten mağdur yok pahasına barajları, fabrikaları satılıp heba oldu gitti. Dışarıdan bir devlet kuracak parasını bir kumpas bir pranga ile aldılar. İşte İstanbul, Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye’den semaya yükselen ezan sesinden mahrum bir lider. Neymiş efendim Eyfel Kulesi ışıklarla süslenmiş bir demir parçası senin liderin bunu görüyor. Benim liderim Kız Kulesini, Galata Kulesinden mahrum bir lider vatanına milletine hasret bir lider. Biraz geleceğe dönelim 2002’de birileri çıktı ben çırak olucam dedi bu milletten oy istedi yetmedi ben kalfa olucam dedi bu milletten yine istedi bu millet yine verdi yetmedi ben dedi usta olucam bu milletten yine oy istedi bu millet yine verdi. Yetmedi ben Cumhurbaşkanı olucam dedi bu millet ona da verdi evet hayır istedi ona da verdi. Ama yetmedi ne kaldı Putin gibi başkan olucam bu millet gene verdi. Bizim mahallede kahvelerde sohbet esnalarında Sayın Başkan bizim verecek bir şeyimiz kalmadı biz bıktık 20 senedir hep verdik bize bir şey yok. Dedim verecek bir şeyiniz hariç var. E ama biz bu sandıklara gidince ne yapıcaz ne koyucaz verecek bir şeyimiz var o sandıklara koyacak bir şeyimiz peki ne? İşte 3 ay sonra olur 3 sene sonra olur bir seçim olur bu sandıklara bu millet elbet bir şey koyacak ne koyacak iki hilal bir yıldız bayrağımız olan gönlümüz ve yüreğimizi koyacağız.

Birgün sabah kalktım çarşıya çıkıcam bir yaşlı kadın ve yanında 25 yaşlarında kucağında bir bebeği olan kadın yürüyorlar ve atışıyorlar. Bende kulak misafiri oldum durdum ayakkabı bağcığımla uğraşıyorum önlerine geçmemek için dinliyorum. Yaşlı kadın diğer kadına dün akşam uyuyamadığını bebeğinin ağlama sesinden rahatsız olduğunu dile getirip o ağlayan çocuğa sütünü göğsünü vermedin mi emsin de o kadar ağlattın dedi. Diğer kadın ise teyzeye ben o bebeğime sütümü de göğsümü de verdim fakat akşam bir şey yemediğini o nedenle sütünün olmadığını söyledi. Yaşlı kadın ama ev temizliğine gittin paranı aldın neden alışveriş yapmadın karnını doyurmadın deyince kadın ben o parayı hapishanede olan kocama gönderdim deyince ben utandım İpsalalı olarak insanlığımdan utandım. Düşünün aç bir anne aç bir bebek bugünümüzün Türkiye sin’de yüzlerce belki de binlerce insan var aç olan işte bizim 2020 Genç Parti oluşumumuzda bu var kadınlarımızın ve çocuklarımızın hakları korunacak bunu ben değil liderimiz Cem Uzan söylüyor. Bizde İpsala Genç Parti İlçe Başkanı olarak bundan sonra böyle kardeşlerimizi korumak. 2008’e dönelim. 2008’de ne oldu 2008’de Edirne Tarım Reformunun toprak dağıtımı oldu kaç kişi aldı bu toprağı hemen hemen 300 kişi aldı fakir yetim öksüz aldı mı almadı neden almadı defalarca AKP yönetimine sorduk o oldu bu oldu giremedi. Peki burada 500 tane yedek ezilen ve ezilmiş toprak alamayan 11 senedir yedek bekleyen bir topluluk var. Ak Parti İlçe Başkanı ağzına almaz, Belediye Başkan Adayları ağzına almaz, Milletvekilleri ağzına almaz, bu milletin saçı sakalı ağardı bu ne zaman olacak demekten. 2008’den beri 500 tane yedek var bunlar hiçbir siyasi partili tarafından ağzına alıp konuşulmuyor. Ben Ak Parti yönetimine sesleniyorum. Ya adam gibi bu toprakları hak edenlere verirsin Ya da defolup gidersiniz “diyerek sözlerini noktaladı.

(Tuğçe Özden)
ETİKET :  

Tümü