-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

GÖÇMENLERİN DEĞİŞMEYEN KADERİ…

5 bin 500TL’ye Yunanistan hayali kurarken Keşan’da kaldılar

09:38:18 | 2019-06-10
-- Adversting 5 --

İpsala İlçe Emniyet Ekipleri önceki akşam 24 göçmen ve bir göçmen kaçakçısı yakaladı.

 

Bayrambey mahallesi Londra asfaltı İpsala Gümrük yolu üzerinde İpsala Emniyet Ekiplerinin dikkatini çeken bir kamyoneti durdurması üzerine kaçak yollarla yurt dışına gitmek isteyen; kamyonetin kasasında 22, şoför mahallinin yanında 2 olmak üzere toplam 24 yabancı uyruklu göçmen kaçakçısı ele geçirdi.

 

Edinilen bilgiye göre içlerinde az Türkçe konuşabilen Pakistan uyruklu R. M isimli göçmen kaçakçısı ifadesinde ismini bilmediği Pakistanlı bir şahısla kendilerini 5 bin 500TL ücret karşılığında illegal yollarla yurt dışa götürmek üzere anlaştıkları fakat söz konusu şahsın göçmen kaçakçılarını Keşan Otogarında bıraktığı burada araç bulamadıkları için bir gün kaldıktan sonra bir kamyonet sürücüsü ile 800TL karşılığında İpsala’ya getirmesi konusunda anlaştıklarını söyledi.

 

7.06.2019 tarihinde İpsala İlçe Emniyet Müdürlüğü görevli devriye ekiplerince saat 03.40 sularında şüphelendikleri 59 ZS 961 plakalı kamyoneti durdurması üzerine 24 göçmen ve bir göçmen kaçakçısı ele geçirildi.

 

İlçe emniyetinde yapılan işlemlerinin ardından göçmenler göç idaresine gönderilirken, V.Y isimli kamyonet sürücüsü “göçmen kaçakçılığı yapmak” suçundan yakalanarak gözaltına alındı.

 

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  göçmen

Tümü