-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

GÖKÇETEPE’DE KADİR GECESİ KLASİĞİ

İpsala Bozkurt Mahallesi’nde bulunan Gökçetepe Camiinde bu akşam Kadir Gecesi programı gerçekleştirilecek.

13:26:55 | 2019-05-31
-- Adversting 5 --

Gökçetepe Cami imam Hatibi Fatih Şahin, “25 gündür orucuyla, teravihiyle, tüm benliğiyle Ramazanı idrak edenlere de diyor ki Rabbim: İşte bunu taçlandırmak için, tamamlamak için sana da büyük bir fırsat” ifadelerini kullanarak tüm İpsalalıları ve bölge halkını bu akşam Göketepe Camii’nde gerçekleştirilecek Kadir Gecesi programına davet etti.

Son 5 yıldır her geçen yıl artan bir katılım ve heyecanla İpsala Gökçetepe Camii’nde Kadir Gecesini ibadetle geçirdiklerini kaydeden Gökçetepe Cami İmam Hatibi Fatih Şahin, “Önce teravih için camide buluşuyoruz. Teravih namazının ardından hep birlikte, bir de tesbih namazı kılıyoruz. Ardından İmam arkadaşlarımız geliyor… Kuranı Kerim'den Sureler okunuyor, kasideler araya serpiştiriliyor. Bu arada hep caminin içindeyiz… İhtiyaçlar haricinde camiden çıkmak yok… Aralarda Camiye su servisi, çay servisi gece boyunca devam ediyor.. Kur'an okumalarından sonra Peygamberimizin üzerinde çok durduğu, Teheccüd namazını 8 rekât olarak cemaat ile kılıyoruz. Saat 10.00’dan itibaren girmeye başladığımız camiden, saat iki çeyrek gibi cami bahçesinde hazırlamış olduğumuz sahur sofrasına geçiyoruz.

İbadetle geçmiş manevi bir gecenin hazzıyla, sahurumuzu yapıyoruz, çaylarımızı yudumluyoruz… Sabah namazını birlikte eda ederek evimize doğru ayrılıyoruz… Geçen yıllarda 300 kişiye kadar ulaşmıştık. Bu yıl da yine Gökçetepe Camii bahçesinde 300 kişilik sahur Soframız hazır..Sanki düğündeymişsiniz gibi sandalyeleri giydirilmiş ve en az 10 çeşit kahvaltılı.

Camiimiz hazır…En ince ayrıntıya kadar özendik, aslında öze inmek niyetimiz bu gece. Siz güzel insanları Ramazan orucu ve teravihimizle, ibadetlerimizi Kadir gecesinde taçlandırmak üzere, Ramazandan istifade etmediyseniz çıkıştan önce son fırsattan yararlanabilmek için İpsala Gökçetepe Camii'ne bekliyorum…” dedi.  (Haber: Alpay ERCAN)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  ipssala gökçetepe cami

Tümü