-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --HİÇBİR CHP’Lİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YAPIMINA KARŞI ÇIKMAZ…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Uzunköprü ilçesine yapılması istenilen Organize Sanayi Bölgesi yatırımına karşı çıktığı iddialarının tamamen asılsız olduğunu söyledi.

15:24:43 | 2018-11-23
-- Adversting 5 --

Gaytancıoğlu, Organize Sanayi Bölgesinin kurulması, işletilmesi, istihdam yaratmasının yanlış olmadığını ancak kuruluş yeri seçiminin tamamen yanlış olduğunu dile getirdiği açıklamasında şunları söyledi;

“Bu ülkeyi kuran ve her karışında izi olan Cumhuriyet Halk Partisinin seçilmiş bir milletvekili olarak Türkiye’de ve Trakya’da ciddi bir işsizlik varken, Uzunköprü ilçemize yapılması istenilen Organize Sanayi Bölgesi yatırımına karşı çıkmam tamamen asılsız bir iddiadır.

Edirne halkının bana verdiği “vekalet” görevini kötüye kullanmamak üzere namusu ve şerefi üzerine yemin etmiş bir milletvekilinin öncelikle halkını düşünmesi ve gelecek nesillere şerefli bir miras bırakması gerekmektedir. “CHP’liler OSB yatırımını engelliyor” diyerek ucuz siyaset yapmak ve bunu birçok ortamda dile getirmek ülkesini ve ait olduğu yeri seven kimseye yakışmaz.

Şimdi gelelim asıl konuya; Uzunköprü’ye yapılması planlanan Organize Sanayi Bölgesinin kurulması, işletilmesi, istihdam yaratması yanlış değildir. Ancak kuruluş yeri seçimi tamamen yanlıştır. Çünkü planlanan yerde yani Kavacık köyünde halen hayvanlar otlamakta ve göletten su içmektedirler. Hazineye ait arazi halen mera olarak kullanılmaktadır. Bu arazi, mera olarak kullanılmasaydı 1. Sınıf tarım arazisi olarak da kullanılabilirdi. Ancak zaman içerisinde köy halkı burayı tarla tarımında kullanmamış, mera olarak kullanmayı tercih etmiştir. Arazinin bu haliyle sanayi arazisi olarak kullanılması yanlıştır.

Uzunköprü’ye Organize Sanayi bölgesi kurulmak isteniyorsa, tarımsal üretim yapılması mümkün olmayan bir yerin tercih edilmesi, kısacası tarım dışı kullanılması mümkün olan bir arazinin bulunması gerekmektedir. Bu arazinin bulunmasında inanın önce ben ve mensubu bulunmaktan şeref duyduğum Cumhuriyet Halk Partililer ön sıralarda yer alacaklardır.

Durumu Kamuoyunun bilgisine ve takdirlerine arz ederim. 22.11.2018 (Haber Merkezi)

Doç.Dr.Okan GAYTANCIOĞLU

CHP Edirne Milletvekili

-- Adversting 6 --


ETİKET :  Gündem

Tümü