-- Reklam Alanı 9 --

İlçemizde petrol ve doğalgaz aramaları yapılıyor

Son günlerde İlçemizin sokaklarında, bahçelerde ve tarlalarda görülen turuncu kablolar merak konusu olmuş ve çok konuşulmuştu. Merak konusu olan turuncu kablolar ile ilgili açıklama İpsala Çiftçi Mallarını Koruma Başkanlığı Başkanı Mustafa Işık’tan geldi.

13:35:41 | 2021-10-25
-- Adversting 5 --

Açıklama ise şu şekilde;

 “Enerji ve Tabii Kaynaklar Başkanlığı’na bağlı Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) adına, Turkish Petroleum International Anonim Şirketi(TPIC) bağlı Kara Sismik 4 Ekibi 2021 yılı içerisinde kalan arazilerde Sismik yöntemler kullanılarak Petrol, Doğalgaz arama çalışması yapılacaktır.

Yapılan bu çalışmalar neticesinde arazilerinize ve/veya mahsullerinize verilen zararlar Resmi Kurumlardan alınan güncel birim fiyatları doğrultusunda köyün bilirkişi ve TPIC yetkisiyle tespit edilerek, tazmin edilecektir. Herhangi bir soru görüş veya çeltiklerin çalışmalarına engel bir durum olduğu takdirde kablo sorumlusu Hakan usta(05306171512) aranabilir ulaşılamayan durumlarda İlçe Tarım Orman Müdürlüğü ya da Çiftçi Malları Koruma Başkanı Mustafa Işık’a ulaşım sağlanılabilir.

(Tuğçe Kara)
ETİKET :  

Tümü