-- Reklam Alanı 9 --

“İlk oyum Erdoğan’a, İlk oyum Ak Parti’ye”

AK Parti Keşan Gençlik Kolları’nın, KEFEK Başkanı, MKYK Üyesi, Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal’ın katılımıyla ve “İlk Oyum Erdoğan’a” sloganıyla düzenlediği ‘Gençlik Buluşması’, gerçekleştirildi.

10:12:37 | 2022-12-07
-- Adversting 5 --

Aksal: “Bu ülkenin aydınlık yüzü gençler”

Etkinlikte konuşan ve hedeflerinin gençler olduğunu ifade eden Milletvekili Aksal, “Bizim mücadelemiz gençler. Bakın bugün Sayın Cumhurbaşkanımız 68 yaşında. Programlarını takip ediyorsunuz. Bir bakıyorsunuz yurt dışında, bir bakıyorsunuz Ankara’da, bir bakıyorsunuz vatanın bir köşesinde. Bugün Şanlıurfa’daydı. Her gittiği yerde de mutlaka gençlerle buluşuyor. Neden Çünkü bu ülkenin geleceği gençler. Her zamanda gençler olmuş. Biz, Fatih Sultan Mehmet Han’ın doğduğu bir şehirde yaşıyorsunuz. Fatih Sultan Mehmet Han, İstanbul’u fethettiğinde 27 yaşındaydı. Çanakkale’de  yine gençler vardı. 15 yaşında gençler cepheye koştular. O ‘Z’ kuşağı, ‘X’ kuşağı dediğimiz gençler 15 Temmuz’da tarih yazdılar. Tankların önüne ilk önce gençler koştular. Biz gençlerimizi, ‘X’ kuşağı, ‘Z’ kuşağı ‘Y’ kuşağı diye sınıflandırmıyoruz. Ne diyor Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Gençlerimiz bizim Teknofest kuşağımız’ Savunma Sanayimizi yüzde 7’lerden, yüzde 70’lere getirdik. O dünyanın gıptayla baktığı İHA’lar, SİHA’lar hemen yanı başımızda. Bizim geleceğimiz gençler. Bu ülkenin aydınlık yüzü gençler. Türkiye yüzyılı da, gençlerin yüzyılı olacak.” diye konuştu

“İlk oyunu Erdoğan’a verecek gençleri ben buradan tebrik ediyorum”

AK Parti’nin gençlere yönelik birçok yenilik getirdiğini kaydeden Fatma Aksal, “AK Parti iktidara geldiğinde seçilme yaşı 30’du. Şimdi 18. Bu nedir biliyor musunuz? Biz gençlere güveniyoruz demektir. Bizim mecliste çok genç milletvekillerimiz var. İnşallah önümüzdeki dönem sayıları daha da artar. İlk oyum Erdoğan’a, ilk oyum AK Parti’ye. İnşallah önümüzdeki süreçte ilk oyunu AK Parti’ye verecek, ilk oyunu Erdoğan’a verecek gençleri ben buradan tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Muharrem İnce, Keşan’daydı ve 6’lı masanın ne olduğunu buradan bütün Türkiye’ye anlattı”

Fatma Aksal, konuşmasında 6’lı masayı da eleştirerek sözlerine şöyle devam etti: “Bakıyorsunuz 6’lı masaya. 7’nci bir ayağı var da ondan utanıyorlar. Onu ortaya çıkarmıyorlar. Gerçi 6’lı masada da ne olduğu belli değil. Bugün Muharrem İnce Keşan’daydı ve 6’lı masanın ne olduğunu buradan bütün Türkiye’ye anlattı. Bugün Kılıçdaroğlu ekonomi programlarını açıklayacaklarını söyledi. Yerli ve milli olması gereken Kılıçdaroğlu‘nun bir bakıyorsunuz danışmanları Amerika’dan, Almanya’dan. Zahmet edip Türkiye’ye bile gelmiyorlar. Video konferansla bağlanıyorlar. Biz kendi insanımıza güveniyoruz. Biz teknoloji olarak da yerli ve milli teknoloji hamlesi diyoruz. Gençlerimize de güveniyoruz. Gençler birçoğunuz AK Parti iktidara geldiğinde doğmamıştınız bile. O günleri bilmiyorsunuz. Ama yerel belediyecilik anlamında AK Parti öncesinin ne olduğunu görmek istiyorsanız Edirne’ye gitmeniz yeterli. Hala maalesef Osmanlı’ya yaklaşık 1 asır başkentlik yapmış şehirlerin sultanı, sultanların şehri Edirne’miz hala çöp, çukur, çamur içinde. Hiç kimsenin birlik ve beraberliğimizin bozmasına fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

Etkinliğe, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz, Keşan Parti Keşan Gençlik Kolları Başkanı Beril Üğdül, partililer ve gençler katıldı.

Program, gençlerin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.
ETİKET :  

Tümü