-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --İMYO BU YIL YAKLAŞIK BİN ÖĞRENCİYE KAPILARINI AÇTI

İpsala Meslek Yüksek Okulu (İMYO) 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni ve Oryantasyon Programı önceki gün saat: 13.00’te İMYO Konferans Salonunda protokol üyeleri ve birinci sınıf öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşti.

13:43:09 | 2018-10-05
-- Adversting 5 --

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan açılış programı İMYO Öğretim Görevlisi Elif Betül Yalçı’nın sunuculuğunda Trakya Üniversitesi ve İpsala Meslek Yüksek Okulunun tanıtım sunumu ile devam etti.

 

Tanıtım sunumlarının ardından İpsala Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda açılış konuşması için kürsüye geldi.

 

ARDA, BUL YIL 953 ÖĞRENCİNİN KAYIT YAPTIRDĞINI SÖYLEDİ

 

Arda,  konuşmasında bu yıl İpsala Meslek Yüksek Okulunda 310 kız öğrenci, 643 erkek öğrencinin kayıt yaptırdığını açıkladı. Toplamda 953 öğrencinin eğitim öğretim göreceğini söyleyen Arda, bin öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini belirterek konuşmasının devamında okulun faaliyetlerini, etkinliklerini anlattı.

 

Son olarak sözlerini öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar dileyerek tamamlayan Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda;

 

“ sizler bizim için önemli ve değerlisiniz. Okulumuzun en önemli özelliği devletimiz ve İpsala İlçemiz işbirliği ile yapılmış bu okulu sizlere emanet ediyorum. Bu okulu en iyi şekilde kullanmak sizin görevinizdir. 2 yıl sonra mezun olduğunuzda sizden sonra gelecek olan arkadaşlarınıza aynı şekilde devir etmenizi istiyorum. Sizlere verilen eğitimi en iyi şekilde değerlendirerek, başarılı bir şekilde mezun olmanızı arzu ediyoruz. Eğer sizler, derslerinize çok çalışarak ailenize ve ülkenize başarılı bireyler olarak yetişirseniz bizlerde görevimizi yapmış oluruz. Eğer bir sıkıntınız sorununuz olursa bize gelmekten çekinmeyiz. Artık sizin aileniz biziz. Yeni eğitim, öğretim dönemiz hepinize ve değerli hocalarıma hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

KERMAN, KÜRSİDEN ÖĞRENCİLERE TELEFON NUMARASINI VERDİ VE İKAMETKAHLARINI 2 YILLIĞINA İPSALAYA ALDIRMALARINI RİCA ETTİ

 

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman geldi. Kerman, öğrencilere ve İpsala Meslek Yüksek Okulu tüm idari kadrosuna yeni dönemin hayırlı uğurlu olmasını diyerek birinci sınıf öğrencilerine seslendi;

 

“ değerli öğrencilerimiz, sizler ilçemize ailelerinizden misafir olarak geldiniz. Belli bir süreye kadar sizleri ilçemizde misafir olarak kabul edeceğiz faka bir süre sonra artık sizleri ilçemizin birer neferi olarak ve ev sahibi gibi göreceğiz. Eğer bir sıkıntınız varsa lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyin. Ben sizlere telefonumu buradan vermek istiyorum. Lütfen kaydedin. Belediye başkanı olarak sizlere daha güzel hizmet verebilmek için sizlerden bir ricam olacak.  İlçe nüfusu olarak azız. Burada ülkemizin çeşitli memleketlerinden öğrenciler var. Okul müdürümüz Hayati Bey bine yakın öğrencinin kayıt yaptırdığını söyledi.  Hükümetimiz; nüfus sayısına göre yardım yaptırdığı için sizlerden ricam iki yıllığına da olsa ikametgâhlarınızı ilçemize aldırmanız. Sayımız yüksek olunca ilçemize yatırımlar daha çok olacak. Bu vesile ile sizlere daha çok hizmet vereceğiz” diye konuşarak mikrofondan tüm öğrencilere cep telefonunu verdi.

 

ASLANTATAR’DAN ANLAM DOLU KONUŞMA

 

Belediye başkanı Mehmet Kerman’ın konuşmasını tamamlamasının ardından İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, bir konuşma gerçekleştirdi. Aslantatar konuşmasında gençlere   “ biz geleceğimizi sizlere emanet ediyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz” diye hitap ederek konuşmasını şöyle sürdürdü;

            “ size çok samimi olarak söylüyorum; şimdi öğrenci olsaydım eğer, daha çok okur, daha çok gezer, daha çok çalışır, daha çok etkinliğe katılırdım. Çünkü bu memleketin kendini yetiştirmiş, memleketine sahip çıkan insanlara çok ciddi ihtiyacı var. Bu eksikli siz değerli kardeşlerimizle karışılacağız. Bizim için bütün bölümlerin ayrı ayrı önemi var. İnşallah bölümleriniz de en iyi başarıyı sağlayıp bu güzel memlekete hizmet edersiniz. Biz sizi çalışma arkadaşı olarak görüyoruz. Bu memleketin şekillenmesinde sizlere ihtiyacımız var. İlkokul ve lise bütün öğrencilerin umudu ve örneğisiniz. Onlara iyi örnek olmalısınız. Bizlere her zaman ulaşabilirsiniz. Bizler her türlü sıkıntılarınızda yanınızda olacağız. Okulunuzu her zaman ziyaret edeceğiz, etkinliklerinize katılacağız. Yeni döneminiz bir kere daha hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Son olarak konuşmacılardan İş Kur Müdürü Mehmet Yazıcı ve İpsala Kredi Yurt Kur (KYK) Müdürü Nilgün Bozkurt öğrencilere seslendi.

 

Yazıcı öğrencilere oluşturdukları projeler karşılığında hibe programlardan bahsederken KYK Müdürü Bozkurt ise yurtla ilgili son bilgileri aktararak öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Konuşmaların sonunda 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni ve Oryantasyon Programı verilen kokteyl ile sona erdi.

 

Kokteylde en dikkat ve ilgi çeken ikram ise İpsala Meslek Yüksek Okulu (İMYO) amblemli kurabiyeler oldu.

 

Programa İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, İpsala Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda, İpsala Kredi Yurt Kur KYK Müdürü Nilgün Bozkurt, İş Kur Müdürü Mehmet Yazıcı, İpsala Meslek Yüksek Okulu İdari kadrosu ve birinci sınıf öğrencileri katıldı.

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  İpsala haber

Tümü