-- Reklam Alanı 9 --

İnce, Keşan’da 6’lı masayı eleştirdi

Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce Keşan programına Oto Galericiler Sitesi ziyaretiyle başlayarak, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 6’lı masayı eleştirdi.

10:39:12 | 2022-12-05
-- Adversting 5 --

İktidarın karşısında yanlış şeyler söyleyen bir muhalefetin bulunduğunu dile getiren Muharrem İnce, şunları söyledi:

“6’lımasanın bir üyesi Temel Karamollaoğlu, ‘Biz eşgüdüm kurulu kuracağız.’ diyor. Cumhurbaşkanı o eşgüdüm kurulundan talimat alacakmış. Yani 6 genel başkan bir araya gelecek, bir cumhurbaşkanı seçecek. Cumhurbaşkanı 50+1 ile seçiliyor. 50+1 alan cumhurbaşkanı yüzde 1-2 alacak Temel Karamollaoğlu’ndan talimat alacak böyle bir saçmalık olur mu? Cumhurbaşkanı sizin emir eriniz mi? Sizin yaveriniz mi? Siz kendinize yaver mi seçiyorsunuz? Böyle bir cumhurbaşkanı olmaz.”,

6’lımasaya “partili cumhurbaşkanına karşısınız da parti genel başkanından talimat alan cumhurbaşkanına karşı değil misiniz?” sorusunu yönelten İnce, şöyle devam etti: “Resmen Tayyip Erdoğan’a çalışıyorlar. Son kez söylüyorum, aziz milletimiz bunu bilmeli. Bu altılı masa Tayyip Erdoğan hayranıdır. Yaptıkları bütün işler Tayyip Erdoğan‘ın ekmeğine yağ sürmekten ibarettir. Karşıymış gibi görünüyorlar, bunlara çocuk inanmaz. Altılı masa bir araya gelecek, talimat verecekler cumhurbaşkanına, o seçim kazanacak, Türkiye’yi yönetecekler. Böyle ülke mi yönetilir. Bu ‘Bizi ciddiye almayın, bizi seçmeyin, Tayyip Erdoğan’la devam edin.’ demektir.”

İktidarın ekonomi politikalarını da eleştiren İnce, 2023 yılı bütçesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşüldüğünü hatırlatarak, “TBMM’nin en önemli görevi hatta birinci görevi bütçe yapmaktır. Bu milletin vergilerini doğru kullanmaktır.” diye konuştu.

İnce, daha sonra Keşan Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Borsa Başkanı Necmi Kaymaz’dan çalışmalarıyla ilgili bilgi alan İnce, partisinin tarım politikasını anlattı.

Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce daha sonra Parti Meclis Üyesi Erdem Bircan, Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt ve Keşan İlçe Başkanı Salih Kireci ile birlikte çarşı merkezine geldi ve Kunduracılar Çarşısı girişinde sevenleri tarafından davul zurna eşliğinde karşılandı.

“Hepsini paketlememiz lazım”

Burada da partililerine konuşma yapan İnce, “Bu iktidarı da bu muhalefeti de toptan göndermemiz lazım. Hepsini paketlememiz lazım. İşimiz bu. Onun için yollardayız. Allah’ın izni ile milletin isteğiyle bunu başaracağız, buna inanıyoruz. Türkiye’yi karış karış dolaşıyoruz ve bu iş olacak. Hepinizin desteğini bekliyorum.” dedi.

Buradan halkı ve esnafı selamlayarak Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’na geçen Muharrem İnce, Keşan TSO Meclis Başkanı Ahmet Koru, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ve diğer yöneticiler tarafından karşılandı.

Daha sonra oda yöneticileriyle konferans salonunda bir araya gelen İnce, burada da açıklamada bulundu.

İlk olarak konuşan Meclis Başkanı Ahmet Koru, oda hakkında kısa bir bilgi vererek, “Seçimlere az bir süre kala değerli Genel Başkanımızı odamızda görmekten onur duyduk. Hayırlı olsun, yolunuz açık olsun Sayın Başkanım.” dedi.

İsmail Şapçı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Daha sonra konuşan Muharrem İnce de iktidara eleştiride bulundu. İnce açıklamasından sonra Keşan TSO yöneticileriyle basına kapalı olarak görüştü.

Muharrem İnce daha sonra pazaryerini ziyaret etti. Pazaryerindeki bir tezgahın arkasına geçen İnce, burada mandalina tartarak satış yaptı.

İnce daha sonra pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet ederek ziyaretlerini tamamladı.

Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyen Muharrem İnce, burada otobüse binerek Keşan’dan ayrıldı.

 
ETİKET :  

Tümü