-- Reklam Alanı 9 --

İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal: “Sokak Köpekleri İle İlgili Ödül Alınacak Bir Projemiz Olacak”

İpsala Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, İpsala halkının dert yandığı ve çözüm beklediği başıboş gezen sokak köpekleriyle alakalı görüşme sağlanırken, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, ödül alınacak bir projeyi hayata geçirme çalışmalarının bulunduğunu söyledi.

10:59:29 | 2020-02-07
-- Adversting 5 --

5 Şubat 2020 Çarşamba günü İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal başkanlığında gerçekleştirilen ve yoğun gündem maddelerinin görüşüldüğü Meclis Toplantısı’nda, vatandaşlar tarafından şikayetlerin oldukça arttığı sokaklarda başıboş şekilde gezen köpekler konusu da gündeme getirildi.

Kale: “Keşke TBMM’ye taşınsa insanların mağduriyeti de ortadan kalksa”

7 Maddelik gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından oturumu kapatmadan görüşülmek istenen konu ile ilgili ilk olarak söz alan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Gürel Kale, “Köpeklerle ilgili İpsala Belediyesi bir çalışma başlattı. İnsanların mağduriyetini ben çok iyi anlıyorum. Bir şey yapılmıyormuş gibi bir algı yaratılıyor. Böyle bir şey yok. Bununla ilgili yaklaşık olarak bir aydan beri İpsala Belediye Başkanlığı önderliğinde bir çalışma var. Zaten bazı çalışmalar yürütülüyordu. Buradaki süreç keşke TBMM’ye taşınsa insanların mağduriyeti de ortadan kalksa. Hayvan severler de mutlu olsun, sokakta rahatsız olanlar da mutlu olsun ama yasalar gereği önümüzde engeller bulunuyor.”dedi.

Ünsal: “Ödül alınacak gibi bir projemiz olacak”

Kale’nin ardından konuşan Başkan Ünsal da, konuyla ilgili çalışmaların başladığını belirterek, şunları söyledi: “Ödül alınacak gibi bir projemiz olacak. Bu yüzden bunu daha sonra açıklamak istiyoruz.  Yapacağımız projeyle köpeklerimiz kafeste bakılmayacak.”

Kurt: “Projenin Uygulanma sahası neresi?”

Daha sonra söz alan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ogün Kurt, planlanan projeyle ilgili olarak, projenin uygulanma sahasının neresi olduğu ve proje sürecinin ne zaman start alacağı sorularını Başkan Ünsal’a yöneltti.

Proje sürecinin start aldığını bildirerek soruları cevaplayan Abdullah Naci Ünsal, “Şuanda imar ile çalışma yapılıyor. Projenin uygulanacağı yer ise fuar alanı düşünülüyor.”şeklinde konuştu.

(Fevzi Can Direk)
ETİKET :  

Tümü